Jak przestać być ofiarą?

Poszczególne zawody różnią się między sobą. Przedstawiamy Wam listę najbardziej stresujących, która została ułożona na podstawie liczby godzin pracy, stopnia kontroli nad wykonywaną pracą, wymagań oraz stopnia ryzyka.

10 najbardziej stresujących zawodów

Pracownicy zarządów firm

Wszyscy marzą o wysokich stanowiskach, ponieważ łączą się z nimi największe profity, ale jest to ciężka praca. Pracownicy zarządów spędzają też długie godziny w pracy, więc często brakuje im czasu, a ich pozycja zależy od kwartalnych przychodów.

Stacjonujący żołnierze

Żołnierze, którzy przebywają na froncie muszą być ciągle gotowi do walki, a przez to są narażeni na ogromny stres. Przebywanie z dala od rodziny, wieczne zagrożenie oraz możliwość przeniesienia w każdej chwili nie ułatwia sytuacji. Żołnierze wyższą rangą są dodatkowo odpowiedzialni za życie podwładnych.

Nauczyciele szkół średnich

Większość z nas uważa, że nauczyciele mają lekką pracę – kilka przerw w ciągu dnia, wcześnie wracają do domu i mają o wiele dłuższy urlop niż pozostali. Jednak często muszą zmagać się z różnymi skargami oraz brakiem zaangażowania rodziców, a uczniowie potrafią sprawiać mnóstwo kłopotów.

Dziennikarze i reporterzy

Zawsze wydaje nam się, że dziennikarze mają wspaniałe życie. Ich praca bywa jednak stresująca, a ostatnio jest coraz mniej wolnych stanowisk, które trudno utrzymać. Muszą pracować w weekendy pod presją czasu, a często nie mają kontroli nad tematami reportaży.

Lekarze stażyści

Lekarze są obarczeni ogromną odpowiedzialnością oraz brakuje im czasu na sen. Dodatkowo muszą sobie radzić z uciążliwymi i wymagającymi pacjentami. Lekarze stażyści są w gorszej sytuacji, ponieważ są cały czas kontrolowani i muszą co chwile przyswajać nowe informacje.

Górnicy

Praca w kopalni nie jest łatwa, trzeba sobie radzić z małą ilością powietrza i światła oraz strachem przez zawaleniem. Dlatego przebywanie pod ziemią przysparza wiele stresu. Ponadto, górnikom może pogorszyć się zdrowie przez wieloletnie wdychanie zanieczyszczonego powietrza.

Piloci i kontrolerzy lotów

Piloci i kontrolerzy lotów są odpowiedzialni za życie pasażerów, co sprawia, że żyją w ciągłym stresie. W tej pracy nie ma miejsca na błędy, ponieważ nie da się ich naprawić. Piloci i kontrolerzy lotów często pracują w weekendy, a ich grafik bywa bardzo niestabilny.

Policjanci i strażacy

Policjanci strzegą porządku publicznego oraz mają bardzo niebezpieczną pracę, a strażacy często narażają swoje życie podczas pomocy innym. Ponadto, mają nieregularne godziny pracy, które mogą się przedłużyć. Praca w tych zawodach łączy się też z ogromnym wysiłkiem fizycznym.

Kelnerzy

Praca kelnera wiąże się z niską płacą, ciągłym chodzeniem oraz niepewnością. Często muszą się użerać z uciążliwymi klientami, którzy uważają ich zawód za mało znaczący. W dodatku są zmuszeni do pracy w systemie zmianowym.

Taksówkarze

Taksówkarze często muszą stać w korkach i są narażeni na ryzyko. W dodatku mało zarabiają, a pasażerowie mogą być uciążliwi. To wszystko sprawia, że ich praca jest niezwykle stresująca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here