22 wymówki na urwanie się wcześniej z pracy

Zdarzają się sytuacje, w których nie chce nam się siedzieć do końca w pracy. Zwłaszcza, gdy na zewnątrz jest piękna pogoda, wówczas mamy ochotę wybiec z biura, jak najszybciej. Jednak potrzebuje odpowiedniej wymówki, która pozwoli nam przekonać do tego naszego szefa. Przedstawiamy Wam kilka przykładów:

22 wymówki na urwanie się wcześniej z pracy

 1. Możemy powiedzieć, że dzwoniła do nas sąsiadka i przekazała złe nowiny. W naszym bloku stało się coś złego i musimy szybko wracać.
 2. Wiele ludzi kocha zwierzęta, może się do nich zaliczać nasz szef. W tej sytuacji możemy powiedzieć, że musimy iść z naszym pupilem do weterynarza. Możemy też dodać powód, który uwiarygodni naszą historię.
 3. Zatrucie pokarmowe to najłatwiejsza wymówka. Jednak jeśli mamy zamiar powiedzieć, gdzie go dostaliśmy, pod żadnym pozorem nie wskazujmy ulubionego miejsca szefa.
 4. Kolejne dolegliwości żołądkowe, które pomogą nam się urwać z pracy to biegunka. W tym przypadku nikt nam nie zada żadnych dodatkowych pytań.
 5. Ktoś z naszej rodziny mógł mieć stłuczkę samochodową. W takiej sytuacji nie możemy siedzieć w pracy tylko jak najszybciej pomóc bliskiej osobie.
 6. Może niekoniecznie zdarzył się wypadek, ale ktoś z naszej rodziny wylądował w szpitalu, a nikt inny nie może teraz do niego dotrzeć.
 7. Jedzenie nie zawsze jest bezpieczne, w trakcie posiłku ukruszyliśmy zęba. Nie mamy wyjścia, musimy iść do dentysty.
 8. Kobiety, które mają szefa mężczyznę mogą zastosować wymówkę, która zawsze działa. Wystarczy wspomnieć o „kobiecych problemach, żaden facet nie będzie się wdawał dyskusję.
 9. Nie chcemy w ogóle spędzać dnia z pracy. Jeszcze z domu powinniśmy zadzwonić i powiedzieć, że nasze dziecko ma wszy. Możemy być pewni, że szef sam każe nam zostać w domu.
 10. Musimy wymienić klocki hamulcowe, mechanik tylko teraz ma wolne terminy.
 11. Trzeba odebrać wyniki badań, a możliwe jest to tylko do pewnej godziny.
 12. Zalaliśmy sąsiada, ta sprawa nie może czekać, bo będzie jeszcze gorzej, więc musimy szybko wracać do domu.
 13. Mamy zeznawać w sądzie jako świadek, więc musimy wyjść, w końcu z prawem nie ma żartów.
 14. Ktoś wybił nam okno w domu, musimy szybko wracać do domu i zabezpieczyć teren przed złodziejami.
 15. Dopadło nas zapalenie pęcherza, a to poważna dolegliwość i nie można jej ignorować.
 16. Nie ma szans, żebyśmy dotarli do pracy na czas. Zadzwońmy do szefa i poinformujmy, że zatrzasnęliśmy kluczyki w samochodzie i czekamy na ślusarza.
 17. Musimy odebrać szybko dziecko z przedszkola, ponieważ źle się poczuło.
 18. Dopadła na grypa żołądkowa, w tej sytuacji nikt nie będzie chciał, żebyśmy zostali w pracy, bo możemy zarazić innych.
 19. Sąsiedzi uszkodzili nam dach i musimy pilnie wracać do domu, aby zabezpieczyć teren.
 20. Dopadła nas migrena i nie ma szans, żebyśmy byli w stanie skupić się na naszych obowiązkach, więc lepiej jak wyjdziemy dziś wcześniej.
 21. W naszym domu włączyć się alarm, musimy wyjść z pracy i sprawdzić, co się dzieje.
 22. Właśnie dzwonili z przychodni, że musimy zrobić dodatkowe badania, które można wykonać tylko teraz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here