Adwokat dla spadkodawców i spadkobierców

Każda osoba, która pozostawiła po sobie ważny testament, wyłącza możliwość dziedziczenia ustawowego. W takim wypadku decydująca jest wola zmarłego, który wedle swojego uznania może przekazać składniki swojego majątku dowolnej osobie – nawet tej, która nie pochodzi z jego najbliższej rodziny. Szerokie możliwości w zakresie spadkobrania sprawiają, że z takiej możliwości korzysta bardzo duża liczba osób. Niestety, niewielu ludzi w Polsce wie, czym jest prawo spadkowe i jak należy je interpretować. Dlatego zdecydowanie zaleca się skorzystanie z pomocy profesjonalnego pełnomocnika procesowego – adwokata bądź radcy prawnego. Takie podmioty legitymują się wnikliwą i rzetelną wiedzą na temat zagadnień związanych z szeroko pojętym prawem spadkowym. Dzięki udziałowi w sprawie spadkowej prawnika można uzyskać znaczne korzyści, których osiągnięcie w sposób samodzielny byłoby niemożliwe do zrealizowania.

Adwokat dla spadkodawców i spadkobierców jest w stanie w bardzo szybkim czasie sporządzić spis inwentarza. Jest to nic innego jak lista przedmiotów, które wchodzą w skład masy spadkowej. Gdy taki dokument zostanie sporządzony, nie pozostaje nic innego jak zwołać wszystkich spadkobierców na posiedzenie mediacyjne i podzielić się spadkiem. Niestety, nawiązanie porozumienia nie zawsze jest możliwe, bowiem pewne przedmioty mogą okazać się kwestiami spornymi. Dlatego adwokat od spraw spadkowych może zainicjować postępowanie sądowe, w którym będzie bronił interesów swojego klienta.

Należy mieć na uwadze, że w przypadku wygrania sprawy strony przegrywające będą zmuszone zwrócić koszty adwokackie. Sprawia to, że pomoc prawnika nie jest zbyt droga, bowiem można liczyć się z możliwością częściowego zwrotu zapłaconego honorarium. Jeżeli jednak rozstrzygnięcie uzyskane z udziałem adwokata będzie niekorzystne dla klienta, możliwe jest wniesienie apelacji od postanowienia o podziale spadku. W takiej sytuacji sąd wyższej instancji ponownie rozpatrzy sprawę i wyda wyrok, który będzie sprawiedliwy.

Przeczytaj też: https://www.radio90.pl/co-zrobic-aby-skutecznie-odrzucic-spadek-jak-wyglada-taka-procedura-w-praktyce-material-partnera.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here