Od czego zależą zarobki barmana?

0
drinki

Nasze zarobki będą zależały od kilku czynników. Jest to zawód, w którym zarobimy naprawdę różne stawki w zależności od miejsca, w którym jesteśmy zatrudnieni. Na wysokie wynagrodzenie możemy liczyć w firmach bardziej prestiżowych, świadczących wyższe usługi oraz posiadający bardziej ekskluzywny lokal. Wpływ na nasze wynagrodzenie ma również nasze staranie oraz nasze osobiste cechy. Im jesteśmy bardziej doświadczeni oraz możemy pochwalić się trikami i przepisami na własne drinki możemy negocjować o lepsze warunki pracy. Ile wynosi mediana zarobków barmana? Czy napiwki w tej pracy odgrywają jakąś rolę? Przekonajmy się!

Przeczytaj też: https://www.zawody.pl/ile-zarabia-barman/

Ile zarabia barman? – Mediana zarobków

Tą kwestią zainteresowały się branżowe portale zajmujące się wysokością zarobków Polaków oraz rynkiem pracy. Z badań okazało się, że w naszym kraju przeciętne zarobki barmana wynoszą około 2850 zł brutto. Jest to mediana, wynikająca z wyliczeń, według których połowa wszystkich zatrudnionych w naszym kraju barmanów zarabia kwoty mieszczące się w przedziale od 2000 zł brutto do 3640 zł brutto. To została połowa podzielona jest na dwie ćwiartki. Pierwsza z nich zarabia kwoty powyżej 3640 złotych brutto, niestety druga ćwiartka zrobi mniej niż 2000 zł brutto. Kwoty te są uwzględnione z różnych typów zatrudnienia, miejsc pracy a także poziomu doświadczenia barmanów.

Czy napiwki odgrywają ważną rolę w wynagrodzeniu barmana?

Poniekąd tak. Napiwki są bardzo istotnym elementem ogólnych zarobków pracy barmana. Sytuacja ich wysokości ma się podobnie do tego, którą obserwujemy w pracy kelnera. W Polsce dawanie napiwków nie należy do nawyków rodaków. Niemniej jednak coraz częściej zdarzają się sytuacje, że ktoś w większym mieście zostawia napiwek kelnerem czy barmanem. Oficjalnie nie ma podanych żadnych statystyk co do ich wysokości. Faktem jest jednak to, że w ekskluzywnych barach rekordziści mogą liczyć nawet na zarobek kilku tysięcy złotych zarobionych jedynie z napiwków z jednego wieczora.

Zobacz też: http://www.echos.pl/barman-jak-nim-zostac/

Nowe wyzwania higieniczne w firmach

0
Nowe wyzwania higieniczne w firmach

Pandemia stawia przed firmami wiele wyzwań. W obecnej sytuacji muszą zająć się nie tylko realizacją swoich zadań, ale także dbaniem o bezpieczeństwo pracowników i klientów. Konieczne jest zapewnienie odpowiednich środków do dezynfekcji oraz umożliwienie zachowania bezpiecznej odległości miedzy ludźmi.

8 korzyści związanych z leasingiem pracowników

0
8 korzyści związanych z leasingiem pracowników

Leasing pracowników to coraz bardziej popularny sposób na pozyskanie wsparcia w działaniu firmy bez konieczności zatrudniania dodatkowych osób. Leasing pracowników jest możliwy dzięki współpracy z agencją pracy, która świadczy takie usługi. W dzisiejszym artykule przedstawimy 8 największych korzyści związanych z leasingiem pracowników.

Redukcja wydatków związanych z zatrudnieniem pracowników

Podstawową korzyścią związaną z leasingiem pracowników są oszczędności dotyczące rekrutacji i zatrudnienia dodatkowych osób. Podpisanie z pracownikiem umowy o pracę lub umowy zlecenia to dla pracodawcy duże obciążenie finansowe. Leasing pracowników pozwala na spore oszczędności w tym zakresie.

Elastyczność zatrudnienia pracowników

Leasing pracowniczy daje firmie wynajmującej dużą elastyczność zatrudnienia. Firma wynajmująca pracowników może korzystać z usług agencji, dostosowując zatrudnienie do swoich aktualnych potrzeb. Dzięki temu firma wynajmująca nie ma problemu z nadmiarem pracowników, których trzeba utrzymywać pomimo braku zadań, jakie mogliby wykonywać.

Możliwość zatrudnienia wykwalifikowanych pracowników

Firma korzystająca z leasingu pracowników może pozyskać wykwalifikowaną kadrę na ściśle określony okres. Doskonałym przykładem może być skorzystanie z pomocy informatyka lub programisty w chwili, kiedy pomoc takich osób jest w firmie niezbędna.

Brak zobowiązań pracodawcy

Korzystając z leasingu pracowników, firma nie musi martwić się o zobowiązania, jakie wynikają z przepisów prawa pracy. Tak naprawdę to agencja pracy jest formalnym pracodawcą. Z tego względu to właśnie agencja jest odpowiedzialna za przestrzeganie wszystkich norm regulowanych przez prawo pracy. Dla firmy wynajmującej pracowników to oczywista wygoda.

Łatwość rezygnacji z usług pracownika

Dużym atutem leasingu pracowników jest także możliwość rezygnacji z ich usług w dowolnym momencie. Te kwestie reguluje umowa pomiędzy firmą wynajmującą a agencją pracy. Najczęściej ma to miejsce w sytuacji, kiedy wynajmowany pracownik nie spełnia oczekiwań firmy wynajmującej.

Mniej formalności

Firma wynajmująca pracowników nie musi martwić się o kwestie kadrowo-płacowe związane z zatrudnianymi osobami. Ponadto nie interesują jej także kwestie związane z ochroną socjalną i wyliczeniem stażu pracy. Tymi tematami zajmuje się faktyczny pracodawca, czyli agencja pracy.

Łatwość pozyskania pracownika

Dużym atutem leasingu pracowników jest relatywna łatwość pozyskania osób do pracy. Firma wynajmująca pracowników unika żmudnego procesu rekrutacji. Ponadto wynajem pracownika jest dużo tańszą opcją aniżeli jego zatrudnienie na etacie.

Możliwość pozyskania pracownika z kwalifikacjami

Zaletą leasingu pracowników jest możliwość pozyskania kadry o wysokich kwalifikacjach. Okazuje się zatem, że wynajem pracowników nie dotyczy wyłącznie osób pracujących na najniższym szczeblu. Całym procesem rekrutacji zajmuje się w tym przypadku agencja pracy. Firma wynajmująca określa jedynie wymagania dotyczące konkretnego stanowiska.

Agencją pracy, która zajmuje się leasingiem pracowników, jest Workafford. Jeżeli interesuje Cię taka forma pozyskania ludzi do pracy, to koniecznie wejdź na stronę workafford.pl. Znajdziesz tam szczegółowe informacje na temat zalet takiego rozwiązania. Korzystając z pomocy agencji Workafford, będziesz mógł pozyskać do swojej firmy pracowników o wymaganych kwalifikacjach.

Czy zatrudniane cudzoziemców nadal się opłaca?

0
leasing pracowniczy

Od momentu, w którym polski rząd złagodził restrykcje i zezwolił Ukraińcom na legalny pobyt oraz pracę w naszym kraju, w rodzimych przedsiębiorstwach zatrudnienie znalazło już ponad 2 miliony obywateli Ukrainy. Pracują głównie w zakładach produkcyjnych, są to pracownicy fizyczni, nierzadko sezonowi. Chętnie zatrudnia się ich w branży budowlanej, ale też handlu czy gastronomii. Ze znalezieniem pracy w Polsce problemu nie mają ani Ukraińcy ani Ukrainki. Polscy przedsiębiorcy chętnie oferują im dobre warunki zatrudnienia i godziwe wypłaty.

Jak zatrudnienie cudzoziemców, w tym przede wszystkim Ukraińców wpływa na polską gospodarkę? Oczywiście korzystnie, bo przecież przez lata w naszym kraju brakowało „rąk” do pracy. Rodacy wyjeżdżali do Niemiec i na Wyspy, bo tam mogli liczyć na wyższe wynagrodzenie i lepszy standard życia. Cierpieli przez to właściciele firm, którzy nie mogli prowadzić przedsiębiorstw ani prężnie ich rozwijać. Dzisiaj, dzięki Ukraińcom jest to możliwe.

Czy zatrudnianie Ukraińców jest opłacalne? Oczywiście, że tak. Na początku obywatele Ukrainy pracowali za naprawdę niewielkie pieniądze, a ich pensje znacznie różniły się od tych, jakie otrzymywali nasi rodacy. Dzisiaj tych różnic już nie widać, cudzoziemcy zarabiają tyle samo i nadal ich zatrudnianie jest opłacalne. Dzięki temu, że większość przedsiębiorców współpracuje z agencjami pośrednictwa pracy i wykorzystuje leasing pracowniczy, mogą liczyć na zatrudnianie solidnych, sprawdzonych, wykwalifikowanych pracowników zgodnie z powierzonymi obowiązkami. Agencja pracy czuwa nad legalnością zatrudnienia i spełnianiem wszelkich warunków. Załatwia też zakwaterowanie Ukraińcom, a nawet ich dowóz w miejsce pracy. Dla pracodawców taka forma współpracy jest jak najbardziej korzystna.

Ciekawostką jest to, że chociaż Ukraińcy zarabiają już dokładnie tyle, ile Polacy na tych samych stanowiskach, to większość właścicieli firm deklaruje, że jest w stanie dać im podwyżkę, jeśli będzie taka potrzeba. Obywateli Ukrainy docenia się za jakość wykonywanych obowiązków zawodowych. Są dokładni, rzetelni, punktualni, nie są roszczeniowi, zależy im na pracy i na pewno nie są leniwi. Mają świadomość tego, że praca w Polsce daje im możliwość lepszego życia, ale też pozwala na finansowe wsparcie pozostawionej na Ukrainie rodziny.

Artykuły higieniczne

0
Artykuły higieniczne

Środki czystości jedna z podstawowych rzeczy potrzebnych do działalności każdej firmy. Utrzymanie czystości i higieny jest kluczowe dla sprawnego funkcjonowania każdego przedsiębiorstwa. Komfortowa praca w czystym otoczeniu, podnosi jej jakość. Dokonując zakupu takich środków, najważniejszym kryterium jest cena. Nikt nie lubi przepłacać. Natomiast zakup odpowiedniej jakości produktów w rozsądnej cenie jest trudny, ale nie niemożliwy.

Ślusarz urządzeń komunalnych oraz ślusarz sprzętu domowego – czym się zajmują?

0
ślusarz praca

Zawód ślusarza urządzeń komunalnych oraz ślusarza sprzętu domowego posiada bardzo duże możliwości. Osoby wykonujące pracę na takim stanowisku są to prawdziwe złote rączki. Tacy fachowcy są pomocni tylko przy utrzymaniu naszego sprzętu domowego w pełnej sprawności, ale również w zwalczaniu usterek mniejszych bądź większych. Kiedy zepsuje nam się maszyna do szycia, robot kuchenny czy też pralka w łazience z pewnością możemy liczyć na pomoc ślusarzy. 

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/slusarza-urzadzen-komunalnych-i-slusarz-sprzetu-domowego/

Praca na stanowisku ślusarza sprzętu domowego

Jako ślusarze sprzętu domowego posiadamy pewnego rodzaju wezwania. Polegają one na zablokowaniu zamka w drzwiach lub korzystania z innych usług, w przypadku dorabiania kluczy. Ślusarza jednak mogą nam pomóc w przypadku prostych elementów, takich jak na przykład naprawa zawiasów czy też zasuw. Dodatkowym aspektem jest konsekwencja i dbanie o dobry stan techniczny instalacji wodno-kanalizacyjnych. Pisarze pomogą nam również z zapowietrzonym grzejnikiem czy też przypadku instalacji gazowej.

Czym zajmuje się ślusarz urządzeń komunalnych?

Jest to osoba, zajmująca się przede wszystkim szerokim pojęciem naprawy różnego rodzaju sprzętu gospodarstwa domowego. Będąc ślusarzem urządzeń komunalnych dodatkowo powinniśmy posiadać umiejętności majsterkowicza. Czynności takie jak lutowanie czy nitowanie powinny być naszym chlebem powszednim. W tej pracy wymagana jest również podstawowa wiedza z dziedziny elektroniki oraz hydrauliki. Fachowiec tego rodzaju po przyjściu do domu, powinien poradzić sobie z dosłownie każdą usterką. Dodatkowo ważna jest wiedza oraz znajomość zasad elektroniki. Możemy zlecić mu czynności takie jak podłączenie czegoś do silnika.

Narzędzia z ślusarza urządzeń komunalnych oraz urządzeń sprzętu domowego

Podstawowa wyposażeniem takiego fachowca są narzędzia, które umożliwiają mu wykonywanie jego obowiązków. Ślusarz urządzeń komunalnych oraz sprzętu domowego, spotkać się z różnymi zleceniami takimi jak budowa prostych konstrukcji stalowych, wytworzenie bram czy też ogrodzeń. Ślusarz powinien zadbać przede wszystkim o bezpieczeństwo swoje oraz osób znajdujących się w jego otoczeniu. Do twojej pracy wykorzystuje narzędzia manualne, jak i takie zasilane elektrycznie. Będą należały do nich przede wszystkim wiertarki, szlifierki oraz spawarki.

Zobacz też: http://www.echos.pl/na-czym-polega-praca-slusarza-konstrukcji-stalowych/

Jak produkować nowocześnie?

0
pionowe maszyny pakujące

Wydajność oraz najlepsza efektywność – takie założenia mają przede wszystkim przedsiębiorcy, którzy w swoich zakładach produkcyjnych zakładają generowanie coraz większych zysków. Okazuje się, że optymalizacja produkcji w sposób nowoczesny zakłada co najmniej kilka wytycznych. Mówi się przede wszystkim o automatyzacji linii produkcyjnej, ale także wykorzystywaniu innowacyjnych rozwiązań, które pozwalają generować towary najwyższej jakości. Świadomi producenci wiedzą doskonale, że dobry towar charakteryzuje się dzisiaj wysoką jakością. Trzeba wziąć pod uwagę potrzeby ostatecznego konsumenta, a te stają się coraz bardziej wygórowane.

Wykluczenie czynnika ludzkiego

Dobra jakość to nie wszystko, bo finalnym efektem mają być przecież zyski dla producenta. Te mogą być generowane o coraz większej wartości, jeśli tylko minimalizowane będą koszty. Rzeczywiście inwestycja w maszyny produkcyjne nowej generacji jest spora, natomiast jeszcze większe wydatki w długim okresie wiążą się z koniecznością zatrudniania dużej liczby wyspecjalizowanej kadry fizycznych pracowników. To dlatego dzisiaj stawia się raczej na automatyzację procesów produkcyjnych, która pozwala wykluczać prace ludzkich rąk. Nie ma zresztą wątpliwości, że dobrze dobrana maszyna produkcyjna jest znacznie bardziej precyzyjna niż człowiek, pracuje też szybciej bez przerw.

Produkcja „szyta na miarę”

Kluczowe znaczenie mają dzisiaj indywidualne potrzeby produkcji. Oczywiście, można dobierać uniwersalne komponenty linii produkcyjnej, na przykład pionowe maszyny pakujące, natomiast o wiele lepszym rozwiązaniem jest dobranie najlepszych sprzętów, patrząc na potrzeby produkcji danego wyrobu. Może okazać się, że zupełnie inne urządzenia pakujące sprawdzą się lepiej. Dzisiaj, w ramach nowatorskiej produkcji udaje się z powodzeniem stworzyć dosłownie „szyte na miarę” indywidualnych oczekiwań poszczególne etapy wytwarzania konkretnych produktów.

Nowoczesne podejście

Nowoczesna produkcja to nie tylko wykorzystywanie innowacyjnych urządzeń, jakie zostały stworzone zgodnie z najnowocześniejszą technologią. To także nowoczesne myślenie o produkcie. Dzisiaj priorytetem jest spełnianie potrzeb coraz bardziej świadomych i wymagających klientów. Na rynku panuje tak ogromna konkurencja, że przedsiębiorstwa muszą walczyć o każdego klienta. Dlatego też liczy się najwyższa jakość w dobrej cenie, walory, które wyróżniają produkt na tle konkurencji oraz wartości dodane. Te czynniki może zapewnić jedynie nowoczesne podejście do wytwarzania określonych wyrobów.

Tworzenie stron WWW

0
Tworzenie stron WWW

To co przeciętny użytkownik sieci widzi na ekranie swojego urządzenia jest efektem żmudnej pracy programistów i zupełnie nie przypomina ciągu znaków tworzących skomplikowany kod. Dzisiejszy świat, to świat w którym kluczowe znaczenie ma informacja. Dostęp do niej musi być intuicyjny a sama jej treść atrakcyjna dla odbiorcy.

Zastosuj zasadę Pareto i odnieś sukces

0
pareto

Zasada Pareto pomoże ci nie tylko wyznaczyć twoje cele oraz Do nich dążyć, ale to może i również zrealizować bez spłacenia zbędnego czasu na mało ważne sprawy. Podstawami tej zasady jest myśl 80/20. Aby lepiej zrozumieć całą zasadę, cofnijmy się do XIX wieku. Vilfredo Pareto odkrył wówczas, że 80% ziemi we Włoszech należy do 20% osób. Takie spostrzeżenie wywołało furorę. Obecnie znany jest również pod nazwą reguły 80/20. Reguła ta pomaga zwiększyć produktywność, poprawić naszą organizację pracy, a także usprawnić marketing firmy. Jesteście ciekawi? Sprawdźcie sami!

Przeczytaj też: https://www.wsb.com.pl/zasada-pareto/

Podstawy zasady Pareto

Kluczowe jest to, aby najpierw zidentyfikować podstawowe 20% i skupić się na nich. Mówiąc inaczej, odniesiony sukces robiąc właściwe rzeczy, które dają nam efekty, próbując wszystkiego po trochu nasza praca będzie chaotyczna i przyniesie znikome zyski.

Bardzo znaczące są tutaj liczby. W konkretnym przypadku może chodzić na przykład o 15 lub 30% wysiłku. Chodzi tutaj o uwzględnienie równowagi pomiędzy wysiłkiem, a przenoszonymi efektami. Znajdujące przysłowiowe 20% działań, które dają nam duże szanse na sukces, używamy swoich zasobów na ich maksymalne wykorzystanie.

Wymaga to od nas oczywiście bardzo dużej odwagi. Jest ona bardzo ważna aby postawić sobie granicę oraz wiedzieć w którym momencie powiedzieć nie sprawą, które zajmują nam bardzo dużo czasu, a nie przynoszą dobrych rezultatów. Na początku może być to bardzo trudne, ale z czasem uda nam się te czynności płynnie rozgraniczać.

Wszystko zależy ostatecznie od naszych priorytetów, każdy będzie wykorzystywał tę zasadę do osiągnięcia tego co stawia na pierwszym miejscu oraz tego co chce zyskać.

Jak wygląda zasada Pareto w praktyce? 

Wygląda to mniej więcej tak. Załóżmy, że prowadzisz agencje interaktywną. Zleceniobiorca z którymi współpracujesz prowadzi sklep internetowy oraz chcę pozyskać więcej potencjalnych klientów. Ty starając się mu pomóc przeprowadzasz dokładną analizę marketingową. Oceniasz Jakie narzędzia wybrać, aby uzyskać jak najlepsze efekty. Po wykonanej analizie okazuje się że musimy postawić na dobry content marketing. Teraz nasz zleceniobiorca musi dopiąć wszystkiego tak aby na jego stronie internetowej pojawiały się recenzje oraz filmy z poradami, które w rezultacie przyciągną masę potencjalnych klientów na jego stronę.

Przykłady zasady Pareto

Te zasady możemy zauważyć dosłownie wszędzie. Nawet nie zdajemy sobie sprawy że towarzyszy nam w życiu codziennym. Wystarczy zajrzeć do swojej szafy z ubraniami. Okazuje się, że zazwyczaj ubierasz 20% znajdujących się tam ubrań. Tak samo jest w przypadku mediów społecznościowych Większość z kontaktów na swoim profilu na Facebooku Utrzymujesz z 20% swoich znajomych.To samo zauważamy jeżeli chodzi o działanie w biznesie.

Na koniec podkreśl raz jeszcze, że nie chodzi tutaj o konkretne liczby. Może być to stosunek na przykład 30/70 lub 35/75. Chodzi tutaj po prostu o obserwacja że mniejszy procent nakładów czy też wysiłków da nam o wiele większe rezultaty.

Zobacz też: http://www.echos.pl/czy-znasz-prawde-o-finansach-osobistych-czy-wystarczy-zarobic-i-po-klopocie/

Zawody online – praca z domu

0
zawody

Bardzo duża ilość osób uważa, że zdalna praca jest bardzo wygodnym wyjściem, tym bardziej, że nie mamy określonej dokładnie liczby godzin pracy dziennie. Dzięki temu możecie elastycznie ustalić sobie godzinowo dzień. Praca zdalna pozwala dodatkowo na wizytę u lekarza w ciągu dnia. Jakie zawody możesz wykonać w domu? Sprawdź sam!

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/zawody-online/

Praca online – praca, nie dla każdego

Pomimo tego, że zamysł pracy zdalnej brzmi naprawdę kusząco, to zdecydowanie nie jest dla wszyskich. Dla kogo nie będzie ona odpowiednia? Z pewnością dla osób, które są leniwe i nie zorganizowane. Takim osobą ciężko będzie zabrać się do pracy, a co dopiero do pogodzenia z nią codziennych obowiązków, kiedy wszystko dookoła, aż kusi. 

Praca online wydaje się także oszczędnością, w końcu nie trzeba tankować samochodu kupować biletów na autobus, wydawać pieniędzy na kosmetyki, tak jak każda praca, posiada również wady. Należy do nich przede wszystkim brak kontaktu z ludzi. Nawet jeśli nie jesteśmy osobami, które są dosyć towarzyskie, to po jakimś czasie możemy po prostu poczuć się samotnie. 

Przykładowe prace zdalne

  • Freelancer
  • Grafik komputerowy
  • Programista
  • Wirtualna asystentka
  • Copywriter
  • Własny sklep internetowy
  • Prowadzenie bloga
  • Montaż filmów i spotów reklamowych

Plusy i minusy pracy w domu

Praca zdalna, chociaż wykonywana w domu, wymaga od Ciebie odpowiedniego miejsca pracy. Do tego potrzebne jest dobre biurko oraz odpowiednie krzesło. Jednak to nie wszystko. Praca zdalna, chociaż wydaje się bardzo wygodna, to wymaga on nas bardzo dużego skupienia. Bardzo łatwo jest rozproszyć się od pracy. 

Kiedy zbliża się jednak wyznaczony termin, a Ty nie masz nic przygotowanego, to niestety musisz zarywać nocki i robić wszystko na ostatnią chwilę.Swoją pracę musisz rozplanować w taki sposób, żeby nie robić sobie zaległości. Może być tak, że jednego dnia będziemy bardzo rozleniwieni i zamiast pracować, cały dzień spędzimy na robieniu czegoś innego, a innego dnia źle się czujemy i nie damy rady pracować. Pamiętajmy, żeby nie dopuszczać do takich sytuacji.

Zobacz też: http://www.bytovia.pl/zakupow-na-olx-na-co-uwazac/

ZOBACZ TEŻ