Jakie przybory szkolne są niezbędne do nauki? Jak je wybrać?

0
przybory szkolne

Różnorodne przybory szkolne są potrzebne naszemu dziecku na każdym etapie nauki. Ich charakter zmienia się wraz z dorastaniem malucha. Warto jednak pamiętać o tym, aby wyposażać dziecko w najważniejsze akcesoria, ponieważ część z nich jest wręcz niezbędna do prawidłowego przyswajania wiedzy, a druga część jest niezwykle istotna dla nauki dodatkowych umiejętności takich jak rysowanie, malowanie i ogólne rozwijanie swoich umiejętności technicznych oraz plastycznych.

Podstawowe przybory szkolne dla dziecka

Oczywiście podstawą na każdym etapie nauki jest minimum artykułów piśmienniczych oraz papierniczych. Oznacza to, że nasze dziecko zawsze powinno być wyposażone w dobrze działający długopis, ołówek, zeszyty do każdego przedmiotu oraz podręczniki. Oprócz tego powinno ono oczywiście posiadać możliwość ich swobodnego przenoszenia, tak aby nauka była, jak najbardziej wygodna. W tym celu powinniśmy wyposażyć malucha w pojemny i wygodny plecak oraz w piórnik, który pomieści wszystkie niezbędne przybory. Warto w tym celu przyjrzeć się dokładnie przyborom szkolnym, które nasze dziecko używa na swoim etapie nauczania. Dzięki temu będziemy w stanie, chociażby dopasować odpowiedni piórnik. Dla starszych dzieci np. lepiej jest wybrać tzw. tubę lub saszetkę, ponieważ ilość artykułów piśmienniczych jest wtedy znacznie ograniczona. Młodsze dzieci posiadają ich więcej, dlatego warto je uporządkować w podwójnym bądź potrójnym piórniku rozkładanym.

Przybory szkolne niezbędne do nauki

Wyżej wymienione akcesoria to absolutny must have każdego ucznia. Warto jednak pamiętać, że na różnych etapach nauki, pojawiają się kolejne niezbędne elementy wyposażenia. Wśród nich znajdują się, chociażby linijki, ekierki i cyrkle. Aby nasze dziecko mogło w pełni uczestniczyć w lekcjach geometrii, musi być ono wyposażone w taki właśnie zestaw przyborów szkolnych. Oprócz tego przyda się kilka ołówków oraz gumki do mazania, a także temperówka.

Pamiętajmy również, że nauka to nie sama matematyka czy język polski. To również wszelkie lekcje skupiające się na zdolnościach plastycznych dziecka. Może to być sztuka, ale i technika. Aby móc wykonywać zadania wyznaczane przez nauczyciela, dziecko musi posiadać tak istotne przybory szkolne, jak nożyczki i klej. Bardzo często jest on niezbędny podczas lekcji techniki, gdzie kluczową rolę odgrywa praca z papierem.

Akcesoria niezbędne do nauki plastyki

Jeśli natomiast chodzi o sztukę, to nasz maluch powinien zostać wyposażony w odpowiednie kredki, farby, kolorowy papier i wiele, wiele więcej. Pamiętajmy, że różne faktury, kolory i konsystencje przyborów szkolnych przeznaczonych do lekcji plastyki, rozwijają naszego malucha. Warto zatem wyposażyć go w dosyć bogaty zestaw przeznaczony do tworzenia swojej własnej sztuki. Oprócz tak podstawowych przyborów, jak te wymienione powyżej, warto także zakupić plastelinę, bibułę i przeróżne dodatkowe elementy takie jak koraliki, cekiny, guziki, wstążki. Nigdy nie wiadomo czy to właśnie nie w naszym dziecku drzemie prawdziwy plastyczny potencjał. Aby wspomóc jego naukę, warto nie ograniczać się zbytnio pod tym względem. Tym bardziej że tego typu akcesoria nie są drogie, a wiele z nich posiadamy już w domu i nie wiemy, do jakich celów ich użyć.

 

Dwie największe pułapki mentalne czyhające na inwestorów

0
Dwie największe pułapki mentalne czyhające na inwestorów

Inwestowanie na giełdzie dalekie jest od typowych, filmowych obrazów. Przekrzykujący się maklerzy i podstępni biznesmeni zupełnie nie odpowiadają rzeczywistości, w której spokojni gracze analizują dokładnie sytuację na danym rynku. Jeśli jednak chcesz być skutecznym inwestorem, Twoim głównym przeciwnikiem nie będą długie słupki cyfr, ale Ty sam! Ludzki umysł skłonny jest do wielu zachowań, które szybko mogą wyzerować stan Twojego konta na giełdzie. Dlatego na stronach edukacyjnych nacisk kładzie się właśnie na przygotowanie mentalne. Na giełdzie nie możesz ufać nikomu, a szczególnie samemu sobie!

Nowy Jednolity Plik Kontrolny VAT dla przedsiębiorców. Co powinieneś o nim wiedzieć?

0
jednolity plik kontrolny

Ministerstwo Finansów, chcąc uszczelnić polski system podatkowy, wprowadzało stopniowo od 2016 r. tzw. Jednolity Plik Kontrolny (JPK). W pierwszej kolejności zakresem objął on tylko duże firmy, natomiast od 2018 r. zaczął obowiązywać także firmy średnie, małe i mikro-. Obecnie wdrażane są kolejne rozwiązania w tym obszarze, jak np. JPK_VAT z deklaracją.

Jak wdrożyć system płatności online w sklepie internetowym? Kilka cennych informacji dla początkujących

0
platnosci online

Wielu dopiero wkraczających w świat e-biznesu przedsiębiorców podejmuje temat związany z płatnościami online na końcu drogi uruchamiania sklepu internetowego. Zazwyczaj swoją decyzję w tym zakresie uzależniają od procesu zakupowego, jaki będzie wdrożony w ich sklepie. Jeżeli jednak przedsiębiorca wcześniej nie ustali, w jaki sposób będzie przebiegać uruchomienie systemu płatności i kto będzie za niego odpowiedzialny, to może napotkać się na sporo nieprzyjemnych niespodzianek. Podpowiadamy więc, jak szybko i wygodnie wdrożyć płatności online w sklepie internetowym.

Przemieszczanie maszyn – wybierz profesjonalistę

0
Przemieszczanie maszyn

Zmiana wyglądu w firmie lub jej przenosiny niekiedy wiążą się z dużymi zmianami, którymi powinni zająć się specjaliści. Przenoszenie maszyn o dużych gabarytach lub linii produkcyjnych jest problematyczne dla wielu osób, dlatego warto wynająć fachowców, którzy się tym zajmą. Zmiany miejsc pracy lub ich przebudowa często wiążą się z wynajmowaniem potrzebnych do tego przyrządów i urządzeń, przez co koszty za tą usługę rosną, dlatego dobrym rozwiązaniem jest wynajęcie firmy, która posiada już cały potrzebny do tego asortyment.

Wybierz specjalistów

Decydując się na przenosiny firmy warto zadbać również o relokację maszyn, a nie samo ich przemieszczenie. Relokacja maszyn polega na ich demontażu, załadunku i transporcie oraz późniejszym ich rozładunku i montażu. Jest to bardzo wygodna opcja przy przenoszeniu maszyn o dużych gabarytach oraz całych linii produkcyjnych.

Przenosząc firmę warto zadbać o wszystko pod kątem logistycznym. Wcześniejsze rozplanowanie wszystkich aspektów i miejsc jest bardzo ważnym elementem, który pomoże poprawić wydajność pracy i jej funkcjonalność oraz uniknąć niepotrzebnych nieporozumień i poprawek z tym związanych. Przy przenoszeniu maszyn warto również zwrócić uwagę na czas, który będzie potrzebny do wykonania wszystkich czynności. Wybierając nieodpowiednią firmę dana działalność może narazić się na opóźnienia oraz straty, które będą się zwiększać z każdym kolejnym dniem. Przed wyborem firmy zajmującej się przenoszeniem maszyn oraz ich relokacją warto zwrócić uwagę na jej pozycję na rynku. Opinie poprzednich klientów jak i czas, przez jaki funkcjonuje mogą stanowić w pewnym stopniu wyznacznik, ułatwiający dokonanie wyboru. Działalności posiadające długi staż w branży oraz cieszące się zaufaniem konsumentów często są czołowymi przedstawicielami w danej dziedzinie, dlatego przeważnie stawia się na ich doświadczenie i umiejętności.

Tekst powstał we współpracy z firmą Investmen, zajmującą się przenoszeniem maszyn oraz ich relokacją.

Internet dla firmy

0
internet

Internet, to narzędzie dające wiele możliwości, nie tylko dla indywidualnych użytkowników, ale też dla firm. Osoby prowadzące biznes zdążyły już się przekonać jaką wygodę daje internet. Możliwość prowadzenia rozmowy z osobą z drugiego końca świata, nie wymaga już dalekich podróży służbowych, wystarczy bowiem internet i termin przeprowadzenia takiej rozmowy w czasie rzeczywistym. Jest to jedno z rozwiązań jakie internet oferuje firmom. Jednak żeby z dobrodziejstw internetu korzystać, trzeba najpierw wykupić taką usługę od wybranego dostawcy.

Jak rozłożyć na raty zaległości podatkowe?

0
Zaległości podatkowe

Zaległości podatkowe możemy spłacić w częściach. Jednak nie każdy posiada taką możliwość. Taką decyzję podejmuje urząd skarbowy. W trakcie prowadzenie działalności może wyniknąć, że mamy niemałe kłopoty ze spłatą podatku. Jeśli znajdziemy się w trudnej sytuacji finansowej problem staje się naprawdę poważny. Mamy jednak możliwość spłacenia ich w ratach i w innym nowo wyznaczonym terminie. O udzieleniu takiej możliwości decyduje jednak wyżej wspomniany urząd skarbowy. Jak przygotować wniosek pozwalający nam przekonać urzędników do załagodzenia naszej sytuacji. Urzędnik ma również możliwość odroczyć termin płatności lub umorzyć zaległości podatkowe.

Przeczytaj też: https://www.ipo.pl/zaleglosci-podatkowe-jak-je-rozlozyc-na-raty/ 

Jakie zaległości podatkowe można rozłożyć na raty? 

Do takich zaległości wlicza się rata:

 • zapłata podatku,
 • zapłata zaległości podatkowej wraz z odsetkami za zwłokę,
 • odsetki od nieuregulowanych w terminie zaliczek na podatek.

Wniosek o rozłożenie zaległości na raty może złożyć:

 • podatnik,
 • płatnik (najczęściej będzie to pracodawca),
 • inkasent (np. osoba wyznaczona przez radę gminy do poboru podatku),
 • spadkobierca podatnika lub płatnika,
 • osoba trzecia.

Złożenie wniosku – zaległości podatkowe

We wniosku podajemy:

 • swój numer NIP, REGON, nazwę firmy lub imię, nazwisko i PESEL (jeśli prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą zarejestrowaną w CEIDG),
 • adres siedziby firmy/adres zamieszkania (w przypadku zarejestrowania w CEIDG),
 • swoją propozycję: jakie zaległości chcesz rozłożyć na raty, ile będzie tych rat i jaki termin spłaty proponujesz,
 • opis sytuacji, która sprawiła, że występujesz o ulgę,
 • o jaką ulgę wnioskujesz: pomoc publiczną, pomoc de minimis (będą potrzebne dodatkowe zaświadczenia związane z tą pomocą), czy ulgę, która nie jest pomocą publiczną.

Do wniosku powinieneś dołączyć wszystkie potrzebne dokumenty, które potwierdzają Twoją ciężką sytuację. Wniosek składamy osobiście, listownie lub przez internet.

Do dokumentów, które należy dołączyć do wniosku, należą:

 • oświadczenie o sytuacji finansowej/rodzinnej,
 • informacje o bieżącej sytuacji finansowej które zaczerpnąłeś np. z rachunku zysków i strat,
 • dokumenty, które uprawdopodobnią twoją obietnicę spłaty zaległości we wskazanym terminie,
 • oświadczenie o nieruchomościach i prawach majątkowych, które mogą być przedmiotem hipoteki przymusowej i rzeczach ruchomych oraz zbywalnych prawach majątkowych, które mogą być przedmiotem zastawu skarbowego lub oświadczenie o odmowie jego złożenia.

Wniosek musi być podpisany np. profilem zaufanym lub własnoręcznie.

Zaległości podatkowe – nawjażnieszce informacje

Decyzja o rozłożeniu na zaległości podatkowej na raty będzie ważna kiedy zapłacimy opłatę prolongacyjną. Jest to opłata ustalana od kwoty podatku lub zaległości podatkowej. W czasie epidemii COVID-19 opłata taka nie będzie naliczana. 

Jeśli wniosek składamy przez pełnomocnika to opłata to wynosi 17 zł. Nie płacimy za pełnomocnictwo udzielone mężowi, żonie, dzieciom, rodzicom, dziadkom, wnukom lub rodzeństwu.

W dodatek kiedy Twój wniosek jest niepełny, to urząd skarbowy wezwie Cię do jego uzupełnienia. Masz na to dokładnie 7 dni. Urząd skarbowy w ciągu miesiąca lub maksymalnie dwóch wyda decyzję dotyczącą rozłożeniu zaległości na raty lub o odmówi jej. W przydatku tej drugiej opcji mamy prawo do odwołania się do dyrektora izby administracji skarbowej.

Zobacz też: http://www.echos.pl/prosta-spolka-akcyjna-czym-jest-dla-kogo-i-jak-ja-zalozyc/ 

Jak bezpiecznie pożyczać?

0
Jak bezpiecznie pożyczać

Każda pożyczka to poważna sprawa, jest to bowiem mniejsze lub większe zobowiązanie finansowe, którego niespłacenie na czas może mieć dla nas nieprzyjemne konsekwencje. Decydując się na pożyczkę, musimy zadbać nie tylko o to, aby była ona atrakcyjna i mało nas kosztowała, ale też, żeby była dla nas bezpieczna. Tylko jak to zrobić? Jak bezpiecznie pożyczać? Odpowiedź na to pytanie znaleźć można poniżej.

Korzystaj tylko z usług rzetelnych i sprawdzonych firm

Firm oferujących usługi pożyczkowe jest w Polsce dziesiątki, a może nawet i setki. Wśród nich jest wiele takich, które działają w pełni legalnie, transparentnie i zasługują na zaufanie, ale też takie, które spotykają się z pewną krytyką czy kontrowersjami. Co oczywiste, warto korzystać jedynie z usług firm należących do tej pierwszej grupy.

Jak znaleźć rzetelnych pożyczkodawców? Warto skorzystać z internetowych grup i for, a także zasięgnąć porady u znajomych i rodziny. Wiele lat działania i duże ilości pozytywnych opinii są dobrymi wskaźnikami, ale musimy też pamiętać, że nie wszystkie opinie będą prawdziwe – część z nich może być podrobiona. Dobrą opcją jest także sprawdzenie danych firmy (np. NIP-u) w publicznych, łatwo dostępnych internetowych rejestrach, aby sprawdzić, czy jest ona prawdziwa i czy działa legalnie.

Więcej informacji na temat zasad bezpiecznego pożyczania, a także ogółem pożyczek i kredytów, znajdziesz tutaj: http://www.online-finance.pl/. To lektura obowiązkowa dla każdego, kto planuje jakiekolwiek pożyczki, ale także dla tych, którzy póki co nie mają takich zamiarów – nigdy w końcu nie wiadomo, czy w pewnym momencie się to nie zmieni.

Uważnie zapoznaj się z ofertą pożyczki i treścią umowy

Umowy pożyczek i kredytów nie są może szczególnie interesujące, ale w większości przypadków nie mają też setek stron, więc ich przeczytanie nie powinno zająć nam kilku godzin, a najwyżej kilkanaście-kilkadziesiąt minut. Kilkadziesiąt minut poświęconych na czytanie to niska cena za uniknięcie podpisania potencjalnie bardzo niekorzystnego dla nas dokumentu, dlatego zdecydowanie warto to robić.

Artykuł powstał we współpracy z portalem http://www.online-finance.pl/.

Czym jest kredyt inwestycyjny?

0
Czym jest kredyt inwestycyjny

Kredyty dla firm, o których można usłyszeć najczęściej, to kredyty obrotowe. Są to jednak kredyty przeznaczone przede wszystkim ba uregulowanie bieżących potrzeb firmy, a więc ich kwota jest dość ograniczona (chociaż niekoniecznie niska – dużo zależy od sytuacji finansowej firmy), a okres spłaty z reguły dość krótki.

W sytuacji, kiedy potrzebujemy dużej sumy pieniędzy na ambitny projekt, dzięki któremu potencjalnie znacznie zwiększymy dochody firmy, nie będą one optymalnym rozwiązaniem. Ciekawą alternatywą są kredyty inwestycyjne. Tak więc, czym dokładnie są kredyty inwestycyjne i dlaczego warto się nimi zainteresować?

Co to jest kredyt inwestycyjny?

Kredyt inwestycyjny to specyficzny rodzaj kredytu firmowego, który ma określony cel: zrealizowanie wskazanego projektu, na przykład zakup i wdrożenie nowej technologii. W związku z tym nie można wydać pieniędzy uzyskanych w ramach tego kredytu na coś zupełnie innego niż został pierwotnie ustalone.

W ramach kredytu inwestycyjnego możliwe jest pożyczenie dużej ilości środków – między innymi ze względu na fakt, że firma będzie musiała zazwyczaj przedstawić wkład własny rzędu kilkudziesięciu procent wartości inwestycji. Ponadto, może być konieczne napisanie biznesplanu. Co ważne, chociaż kredyty inwestycyjne mogą być kredytami długoterminowymi, rozciągającymi się na nawet kilkanaście lat, nie musi tak być, jeśli wolelibyśmy spłacić je szybciej.

Inne wartościowe porady pochodzące prosto od ekspertów, zarówno w zakresie kredytów i pożyczek firmowych, jak i tych przeznaczonych dla klientów indywidualnych, znaleźć można tutaj: http://firmowe-kredyty.com.pl/.

Dlaczego warto wziąć kredyt inwestycyjny?

Stanie w miejscu to bardzo kiepski pomysł na sposób prowadzenia przedsiębiorstwa. Nie tylko nie uda się w ten sposób zwiększyć dochodów, ale też może się w niedługim czasie okazać, że zostaniemy prześcignięci przez konkurencję i znajdziemy się na dole branżowego łańcucha pokarmowego.

Z drugiej strony, inwestycje kosztują (często niemało), więc mogą być wyzwaniem nawet dla firmy, która ogółem mówiąc znajduje się w dobrej sytuacji finansowej. Dlatego też kredyt inwestycyjny może być nie tylko najlepszym, ale wręcz jedynym rozwiązaniem.

Artykuł powstał we współpracy z portalem http://firmowe-kredyty.com.pl/.

Czy da się wyczyścić BIK?

0
Czy da się wyczyścić BIK

„Czyszczenie BIK-u” to coś, o czym można usłyszeć stosunkowo często. Są nawet firmy, które oferują (zwykle za niemałe pieniądze) usługę czyszczenia BIK-u, dzięki której ma nastąpić znaczne zwiększenie szans na otrzymanie pozytywnej decyzji kredytowej. Tylko czy rzeczywiście coś takiego jest możliwe, czy też firmy te bazują na niewiedzy potencjalnych klientów? Czy da się wyczyścić BIK?

Na jakiej zasadzie funkcjonuje BIK?

BIK przechowuje informacje uzyskane od współpracujących z nim banków i firm pożyczkowych. Są to zarówno informacje pozytywne, o kredytach i pożyczkach spłacanych na czas, jak i negatywne, o długach, których płatność się opóźnia. Jak łatwo się domyślić, im więcej tych pierwszych, a im mniej tych drugich, tym lepiej dla nas, kiedy będziemy starać się o kolejny kredyt.

W przypadku, kiedy spłaciliśmy jakieś zobowiązanie w terminie, BIK usunie dany wpis i kolejne instytucje wyszukujące nas w bazie już go nie zobaczą – chyba, że udzielimy pozwolenie na dalsze przetwarzanie tych danych. W naszym najlepszym interesie jest takiego pozwolenia udzielić.

Co jednak ze szkodliwymi informacjami o niespłaconych na czas długach? BIK ma prawo przechowywać je do 5 lat po całkowitym spłaceniu długu, nawet, jeśli nie wyrazimy na to zgody. Informacje mogą zostać przedterminowo usunięte tylko w przypadku, kiedy na przykład wystąpił jakiś błąd i nie powinny się tam one w ogóle znaleźć.

Oznacza to, że błyskawiczne „czyszczenie” BIK-u jest zasadniczo niemożliwe. Na negatywne wpisy istnieje tylko jeden sposób, do którego nie potrzeba pomocy żadnej specjalistycznej firmy, a jest nim po prostu cierpliwe czekanie, aż upłynie okres 5 lat i BIK będzie musiał je usunąć.

Chcesz wiedzieć więcej? Liczne wartościowe treści na tematy związane z bankowością i finansami znajdziesz pod adresem http://tani-kredyt.com.pl/.

Co zrobić, żeby poprawić swoją historię kredytową?

To, że nie da się wyczyścić negatywnych wpisów, nie znaczy, że nie da się poprawić swojej historii kredytowej. Jest to jak najbardziej możliwe. Wystarczy na przykład zakupić jakiś tani przedmiot na raty 0% lub wziąć niewielki kredyt gotówkowy i spłacać zobowiązanie w terminie, można również po jakimś czasie dokonać wcześniejszej całkowitej spłaty.

Artykuł powstał we współpracy z portalem http://tani-kredyt.com.pl/.

ZOBACZ TEŻ