Zastosuj zasadę Pareto i odnieś sukces

0
pareto

Zasada Pareto pomoże ci nie tylko wyznaczyć twoje cele oraz Do nich dążyć, ale to może i również zrealizować bez spłacenia zbędnego czasu na mało ważne sprawy. Podstawami tej zasady jest myśl 80/20. Aby lepiej zrozumieć całą zasadę, cofnijmy się do XIX wieku. Vilfredo Pareto odkrył wówczas, że 80% ziemi we Włoszech należy do 20% osób. Takie spostrzeżenie wywołało furorę. Obecnie znany jest również pod nazwą reguły 80/20. Reguła ta pomaga zwiększyć produktywność, poprawić naszą organizację pracy, a także usprawnić marketing firmy. Jesteście ciekawi? Sprawdźcie sami!

Przeczytaj też: https://www.wsb.com.pl/zasada-pareto/

Podstawy zasady Pareto

Kluczowe jest to, aby najpierw zidentyfikować podstawowe 20% i skupić się na nich. Mówiąc inaczej, odniesiony sukces robiąc właściwe rzeczy, które dają nam efekty, próbując wszystkiego po trochu nasza praca będzie chaotyczna i przyniesie znikome zyski.

Bardzo znaczące są tutaj liczby. W konkretnym przypadku może chodzić na przykład o 15 lub 30% wysiłku. Chodzi tutaj o uwzględnienie równowagi pomiędzy wysiłkiem, a przenoszonymi efektami. Znajdujące przysłowiowe 20% działań, które dają nam duże szanse na sukces, używamy swoich zasobów na ich maksymalne wykorzystanie.

Wymaga to od nas oczywiście bardzo dużej odwagi. Jest ona bardzo ważna aby postawić sobie granicę oraz wiedzieć w którym momencie powiedzieć nie sprawą, które zajmują nam bardzo dużo czasu, a nie przynoszą dobrych rezultatów. Na początku może być to bardzo trudne, ale z czasem uda nam się te czynności płynnie rozgraniczać.

Wszystko zależy ostatecznie od naszych priorytetów, każdy będzie wykorzystywał tę zasadę do osiągnięcia tego co stawia na pierwszym miejscu oraz tego co chce zyskać.

Jak wygląda zasada Pareto w praktyce? 

Wygląda to mniej więcej tak. Załóżmy, że prowadzisz agencje interaktywną. Zleceniobiorca z którymi współpracujesz prowadzi sklep internetowy oraz chcę pozyskać więcej potencjalnych klientów. Ty starając się mu pomóc przeprowadzasz dokładną analizę marketingową. Oceniasz Jakie narzędzia wybrać, aby uzyskać jak najlepsze efekty. Po wykonanej analizie okazuje się że musimy postawić na dobry content marketing. Teraz nasz zleceniobiorca musi dopiąć wszystkiego tak aby na jego stronie internetowej pojawiały się recenzje oraz filmy z poradami, które w rezultacie przyciągną masę potencjalnych klientów na jego stronę.

Przykłady zasady Pareto

Te zasady możemy zauważyć dosłownie wszędzie. Nawet nie zdajemy sobie sprawy że towarzyszy nam w życiu codziennym. Wystarczy zajrzeć do swojej szafy z ubraniami. Okazuje się, że zazwyczaj ubierasz 20% znajdujących się tam ubrań. Tak samo jest w przypadku mediów społecznościowych Większość z kontaktów na swoim profilu na Facebooku Utrzymujesz z 20% swoich znajomych.To samo zauważamy jeżeli chodzi o działanie w biznesie.

Na koniec podkreśl raz jeszcze, że nie chodzi tutaj o konkretne liczby. Może być to stosunek na przykład 30/70 lub 35/75. Chodzi tutaj po prostu o obserwacja że mniejszy procent nakładów czy też wysiłków da nam o wiele większe rezultaty.

Zobacz też: http://www.echos.pl/czy-znasz-prawde-o-finansach-osobistych-czy-wystarczy-zarobic-i-po-klopocie/

Zawody online – praca z domu

0
zawody

Bardzo duża ilość osób uważa, że zdalna praca jest bardzo wygodnym wyjściem, tym bardziej, że nie mamy określonej dokładnie liczby godzin pracy dziennie. Dzięki temu możecie elastycznie ustalić sobie godzinowo dzień. Praca zdalna pozwala dodatkowo na wizytę u lekarza w ciągu dnia. Jakie zawody możesz wykonać w domu? Sprawdź sam!

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/zawody-online/

Praca online – praca, nie dla każdego

Pomimo tego, że zamysł pracy zdalnej brzmi naprawdę kusząco, to zdecydowanie nie jest dla wszyskich. Dla kogo nie będzie ona odpowiednia? Z pewnością dla osób, które są leniwe i nie zorganizowane. Takim osobą ciężko będzie zabrać się do pracy, a co dopiero do pogodzenia z nią codziennych obowiązków, kiedy wszystko dookoła, aż kusi. 

Praca online wydaje się także oszczędnością, w końcu nie trzeba tankować samochodu kupować biletów na autobus, wydawać pieniędzy na kosmetyki, tak jak każda praca, posiada również wady. Należy do nich przede wszystkim brak kontaktu z ludzi. Nawet jeśli nie jesteśmy osobami, które są dosyć towarzyskie, to po jakimś czasie możemy po prostu poczuć się samotnie. 

Przykładowe prace zdalne

  • Freelancer
  • Grafik komputerowy
  • Programista
  • Wirtualna asystentka
  • Copywriter
  • Własny sklep internetowy
  • Prowadzenie bloga
  • Montaż filmów i spotów reklamowych

Plusy i minusy pracy w domu

Praca zdalna, chociaż wykonywana w domu, wymaga od Ciebie odpowiedniego miejsca pracy. Do tego potrzebne jest dobre biurko oraz odpowiednie krzesło. Jednak to nie wszystko. Praca zdalna, chociaż wydaje się bardzo wygodna, to wymaga on nas bardzo dużego skupienia. Bardzo łatwo jest rozproszyć się od pracy. 

Kiedy zbliża się jednak wyznaczony termin, a Ty nie masz nic przygotowanego, to niestety musisz zarywać nocki i robić wszystko na ostatnią chwilę.Swoją pracę musisz rozplanować w taki sposób, żeby nie robić sobie zaległości. Może być tak, że jednego dnia będziemy bardzo rozleniwieni i zamiast pracować, cały dzień spędzimy na robieniu czegoś innego, a innego dnia źle się czujemy i nie damy rady pracować. Pamiętajmy, żeby nie dopuszczać do takich sytuacji.

Zobacz też: http://www.bytovia.pl/zakupow-na-olx-na-co-uwazac/

Na czym polega odwrócona hipoteka?

0
odwrócona hipoteka

Większość z nas doskonale wie, czym jest kredyt hipoteczny. To produkt finansowy, który w ostatnich latach zyskał bardzo dużą popularność i pozwala na zakup lub budowę wymarzonej nieruchomości. Czy wiesz jednak, że istnieje coś takiego jak odwrócona hipoteka? Jak sama nazwa wskazuje działa ona w odwrotny sposób niż tradycyjny kredyt hipoteczny. Zobacz, na czym dokładnie polega odwrócona hipoteka i co warto o niej wiedzieć.

Czym jest hipoteka?

Zanim powiemy o tym, czym jest odwrócona hipoteka, warto przypomnieć, czym tak właściwie jest tradycyjna hipoteka. Najprościej mówiąc, kredyt hipoteczny posiada zabezpieczenie w postaci hipoteki, która ciąży na nieruchomości przez cały okres spłaty zobowiązania. Sprawia ona, że w razie, gdyby klient banku przestał spłacać swój kredyt, to wierzyciel będzie mógł przejąć i sprzedać dom lub mieszkanie. Dzięki takiemu zabezpieczeniu bank podejmuje mniejsze ryzyko i nawet jak klient nie będzie regulować rat kredytu, to może to sobie „odbić” za pomocą sprzedaży nieruchomości. Szczególnym rodzajem takiego kredytu jest odwrócona hipoteka, która nie jest jeszcze aż tak bardzo znana w naszym kraju.

Odwrócony kredyt hipoteczny – na czym to polega?

Tradycyjna hipoteka, a odwrócona hipoteka to praktycznie dwie różne rzeczy. Przede wszystkim jest to produkt kierowany głównie do starszych osób. Jak wiemy, tradycyjny kredyt hipoteczny kierowany jest raczej do młodych małżeństw i to one mają największą szansę na jego otrzymanie. W tym przypadku jest całkowicie odwrotnie i to osoby starsze mogą ubiegać się z powodzeniem o odwróconą hipotekę. Warunek jest jednak taki, że ta osoba musi posiadać własne mieszkanie lub dom, lub być jego współwłaścicielem.

Odwrócony kredyt hipoteczny https://habzafinanse.com.pl/czym-jest-odwrocona-hipoteka/ polega na cesji prawa do nieruchomości. Zwykle jest to mieszkanie lub dom jednorodzinny. Bank w zamian za prawo własności decyduje się co miesiąc przelewać emerytowi transze w określonej sumie aż do końca życia osoby, która zdecydowała się na odwrócony kredyt hipoteczny. Można więc porównać to do emerytury, jednak w tym przypadku osoba starsza musi dać instytucji bankowej prawo do nieruchomości. Sytuacja emerytów oraz seniorów w naszym kraju bardzo często jest trudna i nie starcza im na podstawowe potrzeby. Właśnie z tego względu niektóre osoby wolą dostawać co miesiąc dodatkowy zastrzyk gotówki i nie martwić się o pieniądze niż mieć pełne prawa do swojej nieruchomości.

Osoba, która otrzymuje pieniądze od banku w miesięcznych ratach lub jednorazowo nie musi ich w żaden sposób spłacać. Co więcej, osoba zbywająca się nieruchomości dalej może w niej mieszkać i użytkować w dowolny sposób. Do momentu śmierci posiadacza odwróconej hipoteki to on jest właścicielem nieruchomości.

Co dzieje się z nieruchomością po śmierci zbywcy?

Skoro już wiesz, jak mniej więcej działa odwrócona hipoteka, to pewnie zastanawiasz się, co dzieje się z nieruchomością po śmierci osoby, która się na nią zdecydowała. Otóż na nieruchomość nakładana jest hipoteka. Właściciel może mieszkać w niej do końca życia, otrzymując przy tym, co miesiąc pieniądze od banku. W zamian za środki, które bank przelewa takiej osobie, musi ona dokonać cesji do nieruchomości. Po śmierci, przez hipotekę, która ciąży na nieruchomości, bank ma do niej prawo i może ją przejąc i sprzedać. W ten sposób regulowana jest należność, jaką miał wobec instytucji finansowej właściciel. W końcu przez wiele lat pobierał on pieniądze, których nie musiał oddawać. Działo się to jednak kosztem hipoteki i praw do nieruchomości.
Jeśli okaże się, że nieruchomość udało się sprzedać, za więcej niż wynosił dług, na otrzymanie nadwyżki mogą liczyć spadkobiercy zmarłego.

Czy warto być zarządcą nieruchomości w Gdyni?

0
Czy warto być zarządcą nieruchomości w Gdyni?

W wielu miastach Polski powstają obecnie nowe osiedla. Każdy, kto choćby od czasu do czasu śledzi rynek nieruchomości, zorientuje się, że nowo budowane mieszkania sprzedają się często już na bardzo wczesnym etapie realizacji danej inwestycji. Rynek jest więc nadal bardzo chłonny i dynamicznie się rozwija. Deweloperzy dbają nie tylko o ciekawe projekty funkcjonalnych wnętrz, ale i o estetyczną aranżację przestrzeni wokół wznoszonych budynków. Jeszcze zanim wszystkie mieszkania znajdą właścicieli, zostaną wykończone i zamieszkane, trzeba zadbać o odpowiednie zarządzanie nieruchomością.

Wybieramy biuro rachunkowe

0
Wybieramy biuro rachunkowe

Twoja firma jest dla Ciebie najważniejsza. Jesteś odpowiedzialny za swoje produkty, usługi i dbasz o swoich klientów najlepiej, jak tylko potrafisz. Jednak zdajesz sobie sprawę, że wszystkiego po prostu nie jesteś w stanie samodzielnie dopilnować, dlatego zatrudniasz pracowników, podwykonawców, pracy przybywa, a potem pozostaje się tylko rozliczyć z przychodów, wypłacić pensje, opłacić faktury… Wszyscy przedsiębiorcy wiedzą, że nie jest to wcale takie proste.

Wybierz kancelarie dużych możliwości

0
Adwokat Gdynia

XXI wiek to czas, gdzie mnogość interesów, rozwój biznesu i stosunków społecznych wymógł też rozwój prawa. Szczególnie kancelarie adwokackie w stale rozwijającym się mieście Gdynia przeżywają obecnie rozkwit i co roku powstają nowe. Nie znaczy to oczywiście, że wszystkie z nich są równie dobre – jedne mają pełną rekomendację, wykwalifikowaną kadrę a inne dopiero uczą się swego fachu. Jeśli więc jesteś zainteresowany tematyką adwokata i kancelarii adwokackich szczególnie w mieście Gdyni, ten artykuł jest dla Ciebie.

Wynajem sali konferencyjnej

0
wynajem sali konferencyjnej

W większości firm korporacyjnych od czasu do czasu należy zorganizować większe spotkanie, gdzie zbiorą się najważniejsi dla danej organizacji szefowie poszczególnych wydziałów. W tym celu należy znaleźć odpowiednie miejsce. Oczywistym jest, że dla większych firm ważny jest reprezentacyjny charakter.

Spory majątkowe a pomoc adwokata

0
Spory majątkowe a pomoc adwokata

Śmierć osoby bliskiej jest zawsze wydarzeniem bardzo poruszającym. Wszystkie sprawy z nim związane muszą zostać dopięte na ostatni guzik tak, aby zatopione w żalu rodzina nie musiała narażać się na dodatkowy stres. W momencie, kiedy do omówienia zostają sprawy testamentowe warto zasięgnąć pomocy fachowców. Jeśli chcemy, aby naszą sprawą zajęła się Kancelaria Adwokacka Gdynia to miasto, gdzie znajdziemy najbieglejszych znawców prawa. To oni w bezproblemowy i dyskretny sposób uporządkują sprawy spadkowe i testamentowe. Nie będziemy musieli się zbytnio przejmować, a swoją całą uwagę poświęcimy godnemu pożegnaniu członka rodziny.

Kiedy reklama na samochodzie jest nielegalna?

0
ramki pod tablice rejestracyjne

W świecie nowych mediów i różnych pomysłów na promowanie swojej działalności jedną z alternatywnych metod jest umieszczenie materiałów promocyjnych na swoim samochodzie. Jednak czy taki zabieg jest legalny?

Obecnie reklama pełni bardzo ważną funkcję w efektywnym prowadzeniu biznesu. Często można usłyszeć, że bez działalności na Facebooku lub w innych mediach nie istniejesz. Jest w tym sporo prawdy, ponieważ konkurencja na rynku i wielość usług sprawiają, że o Klienta należy walczyć. Zabieganie o jego uwagę może odbywać się zarówno w przestrzeni online, jak i offline. Warto postawić na obecność w mediach, o pokazywaniu swojej marki jako eksperta oraz starać się nawiązać więź z odbiorcami i potencjalnymi klientami. Ważne są również działania, które wychodzą poza strefę internetu. Wielu z nas czuje obecnie przesyt treści sponsorowanych w sieci, dlatego warto wychodzić poza tę strefę i stawiać  również na alternatywne wersje reklamy. Ciekawą opcją jest umieszczanie materiałów promocyjnych na samochodach. Często wykorzystywane są ramki pod tablice rejestracyjne oraz oklejanie aut.

Jakie reklamy na samochodach są legalne?

Samochód to dobry nośnik informacji. Taką formę reklamy proponuje się osobom, które często są w trasie. Ten sposób pomaga dotrzeć do reprezentantów różnych grup docelowych. Może znajdować się na niej logo, dane kontaktowe, hasło reklamowe. Wszystko, aby zwiększyć rozpoznawalność marki. Często widać na drogach, zwłaszcza stojąc w korku takie wykorzystanie czterech kółek. Jednak czy taka forma promocji jest legalna? Na polskich drogach subtelne reklamy samochodowe wykorzystujące oklejenie lub ramki tablicy rejestracyjnej są dozwolone. Warto się jednak upewnić, czy w przypadku pojazdów w leasingu, nie jest wymagana zgoda firmy leasingowej.

Jaki sposób reklamowania wykorzystującego samochód jest nielegalne?

Do nielegalnej formy wykorzystywania pojazdu jako nośnika reklamy zalicza się samochody, które przez kilka tygodniu stoją na parkingu, poboczu, chodniku i pełnią funkcję słupów reklamowych. Takie auto zajmuje często miejsce parkingowe mieszkańcom. To również sposób na zaoszczędzenie na reklamach outdoorowych np. w formie bilbordu. Nieraz też sposób na ominięcie zakazu na umieszczenie reklamy w danym miejscu. Dlatego ten sposób nie jest legalnym sposobem na promocję swojego biznesu lub usług. W takim przypadku trzeba liczyć się z zapłaceniem kary. Inną niedozwoloną metodą promocji jest również zajmowanie pasa drogowego przez np. lawetę z reklamą lub pojazd z przyczepą.

Wirtualny koszyk dla Twojego sklepu internetowego – co dzięki niemu zyskasz?

0
Wirtualny koszyk dla Twojego sklepu internetowego

Wirtualny koszyk to nowa usługa wprowadzona przez jednego z największych polskich operatorów płatności. Funkcja nie wymaga dodatkowych modułów sprzedaży. Za jej pomocą można handlować produktami bezpośrednio ze stron informacyjnych.

ZOBACZ TEŻ