leasing pracowniczy

Od momentu, w którym polski rząd złagodził restrykcje i zezwolił Ukraińcom na legalny pobyt oraz pracę w naszym kraju, w rodzimych przedsiębiorstwach zatrudnienie znalazło już ponad 2 miliony obywateli Ukrainy. Pracują głównie w zakładach produkcyjnych, są to pracownicy fizyczni, nierzadko sezonowi. Chętnie zatrudnia się ich w branży budowlanej, ale też handlu czy gastronomii. Ze znalezieniem pracy w Polsce problemu nie mają ani Ukraińcy ani Ukrainki. Polscy przedsiębiorcy chętnie oferują im dobre warunki zatrudnienia i godziwe wypłaty.

Jak zatrudnienie cudzoziemców, w tym przede wszystkim Ukraińców wpływa na polską gospodarkę? Oczywiście korzystnie, bo przecież przez lata w naszym kraju brakowało „rąk” do pracy. Rodacy wyjeżdżali do Niemiec i na Wyspy, bo tam mogli liczyć na wyższe wynagrodzenie i lepszy standard życia. Cierpieli przez to właściciele firm, którzy nie mogli prowadzić przedsiębiorstw ani prężnie ich rozwijać. Dzisiaj, dzięki Ukraińcom jest to możliwe.

Czy zatrudnianie Ukraińców jest opłacalne? Oczywiście, że tak. Na początku obywatele Ukrainy pracowali za naprawdę niewielkie pieniądze, a ich pensje znacznie różniły się od tych, jakie otrzymywali nasi rodacy. Dzisiaj tych różnic już nie widać, cudzoziemcy zarabiają tyle samo i nadal ich zatrudnianie jest opłacalne. Dzięki temu, że większość przedsiębiorców współpracuje z agencjami pośrednictwa pracy i wykorzystuje leasing pracowniczy, mogą liczyć na zatrudnianie solidnych, sprawdzonych, wykwalifikowanych pracowników zgodnie z powierzonymi obowiązkami. Agencja pracy czuwa nad legalnością zatrudnienia i spełnianiem wszelkich warunków. Załatwia też zakwaterowanie Ukraińcom, a nawet ich dowóz w miejsce pracy. Dla pracodawców taka forma współpracy jest jak najbardziej korzystna.

Ciekawostką jest to, że chociaż Ukraińcy zarabiają już dokładnie tyle, ile Polacy na tych samych stanowiskach, to większość właścicieli firm deklaruje, że jest w stanie dać im podwyżkę, jeśli będzie taka potrzeba. Obywateli Ukrainy docenia się za jakość wykonywanych obowiązków zawodowych. Są dokładni, rzetelni, punktualni, nie są roszczeniowi, zależy im na pracy i na pewno nie są leniwi. Mają świadomość tego, że praca w Polsce daje im możliwość lepszego życia, ale też pozwala na finansowe wsparcie pozostawionej na Ukrainie rodziny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here