Czym jest kredyt inwestycyjny

Kredyty dla firm, o których można usłyszeć najczęściej, to kredyty obrotowe. Są to jednak kredyty przeznaczone przede wszystkim ba uregulowanie bieżących potrzeb firmy, a więc ich kwota jest dość ograniczona (chociaż niekoniecznie niska – dużo zależy od sytuacji finansowej firmy), a okres spłaty z reguły dość krótki.

W sytuacji, kiedy potrzebujemy dużej sumy pieniędzy na ambitny projekt, dzięki któremu potencjalnie znacznie zwiększymy dochody firmy, nie będą one optymalnym rozwiązaniem. Ciekawą alternatywą są kredyty inwestycyjne. Tak więc, czym dokładnie są kredyty inwestycyjne i dlaczego warto się nimi zainteresować?

Co to jest kredyt inwestycyjny?

Kredyt inwestycyjny to specyficzny rodzaj kredytu firmowego, który ma określony cel: zrealizowanie wskazanego projektu, na przykład zakup i wdrożenie nowej technologii. W związku z tym nie można wydać pieniędzy uzyskanych w ramach tego kredytu na coś zupełnie innego niż został pierwotnie ustalone.

W ramach kredytu inwestycyjnego możliwe jest pożyczenie dużej ilości środków – między innymi ze względu na fakt, że firma będzie musiała zazwyczaj przedstawić wkład własny rzędu kilkudziesięciu procent wartości inwestycji. Ponadto, może być konieczne napisanie biznesplanu. Co ważne, chociaż kredyty inwestycyjne mogą być kredytami długoterminowymi, rozciągającymi się na nawet kilkanaście lat, nie musi tak być, jeśli wolelibyśmy spłacić je szybciej.

Inne wartościowe porady pochodzące prosto od ekspertów, zarówno w zakresie kredytów i pożyczek firmowych, jak i tych przeznaczonych dla klientów indywidualnych, znaleźć można tutaj: http://firmowe-kredyty.com.pl/.

Dlaczego warto wziąć kredyt inwestycyjny?

Stanie w miejscu to bardzo kiepski pomysł na sposób prowadzenia przedsiębiorstwa. Nie tylko nie uda się w ten sposób zwiększyć dochodów, ale też może się w niedługim czasie okazać, że zostaniemy prześcignięci przez konkurencję i znajdziemy się na dole branżowego łańcucha pokarmowego.

Z drugiej strony, inwestycje kosztują (często niemało), więc mogą być wyzwaniem nawet dla firmy, która ogółem mówiąc znajduje się w dobrej sytuacji finansowej. Dlatego też kredyt inwestycyjny może być nie tylko najlepszym, ale wręcz jedynym rozwiązaniem.

Artykuł powstał we współpracy z portalem http://firmowe-kredyty.com.pl/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here