Jak być charyzmatycznym?

Warto mieć charyzmę, wówczas inni ludzie nas podziwiają i darzą większym szacunkiem. Jesteśmy wtedy lepszymi ludźmi i dajemy z siebie więcej. Przedstawiamy Wam kilka rzeczy, którymi charakteryzują się ludzie charyzmatyczni. Istnieje kilka typów takiego sposoby bycia, więc możemy trochę eksperymentować.

Jak być charyzmatycznym?

Uśmiech

 

Ludzie charyzmatyczni często się uśmiechają. Dzięki temu inni mają do nich bardziej pozytywne nastawienie i lepiej się czują w ich towarzystwie, więc warto ćwiczyć uśmiech. Nawet, gdy nie jest nam wesoło, warto uśmiechać się od czasu do czasu to sprawi, że nasze ciało zacznie uwalniać substancje, które sprawią, że poczujemy się szczęśliwi.

 

Zainteresowany, otwarty i ciekawy

To bardzo ważne cechy ludzi charyzmatycznych. Jeśli zaczniemy okazywać ludziom zainteresowanie to zdobędziemy więcej przyjaciół. Warto więc uwierzyć, że każdy człowiek jest interesujący i starać się to odkrywać. Otwartość sprawia, że ludzie chętniej z nami rozmawiają. Wiedzą, że chętnie ich wysłuchamy i nie będziemy oceniać. Przyciągniemy innych, gdy będziemy dla nich ciekawi, więc powinniśmy się otworzyć na nowe doświadczenia. To sprawi, że będziemy wzbudzać większe zainteresowanie.

 

Bądź w pełni obecny

To również bardzo ważna cecha ludzi charyzmatycznych. Warto skupić się na życiu innych, dzięki temu poczują się przez nas docenieni. Powinniśmy słuchać ludzi i utrzymywać z nimi kontakt wzrokowy. Ciekawość i otwartość powinniśmy okazywać w naturalny sposób. Ludzie, gdy zauważą, że ich słuchamy, będą się starać być bardziej interesujący.

 

Bądź asertywny

Jest to istotna kwestia, a ludzie często o tym zapominamy. Bywa, że nie chcemy wyjść na złą osobę i chcemy być mili, a wtedy zapominamy o asertywności. Jednak nie możemy tak robić, bo inni mogą nam wejść na głowę. Możemy być mili, ale musimy pamiętać o sobie. Powinniśmy też mówić o swoich potrzebach, a nie tylko troszczyć się o innych. Ludzie charyzmatyczni są często postrzegani jako liderzy, więc nie możemy dać innym wejść na głowę i potrafić w pewnym momencie powiedzieć stop. Warto mówić „nie” stanowczo, ale uprzejmie.

 

Bądź pewny siebie

Osoba charyzmatyczne musi być pewna siebie. Co możemy zrobić, aby takimi się stać? Musimy się zmierzyć ze swoimi lękami, innego wyjścia nie ma. Warto też sobie zdać sprawę z faktu, że niepowodzenia nas wzmocnią, więc musimy przezwyciężyć nasze obawy.

 

Bądź zabawny

Niektórych może to szokować, ale charyzmatyczni ludzie bywają zabawni. Dzięki temu stają się bardziej zrelaksowani i świetnie się bawią. Sprawia to, że wszystko staje się łatwiejsze i aż chce się nam żyć. Jak stać się zabawnym? Nie powinniśmy brać wszystkiego na poważnie i być pozytywnie nastawionym do świata.

 

W towarzystwie zawsze bądź autentyczny

Jest to najtrudniejsza część stawania się charyzmatycznym. Nie powinniśmy za bardzo zastanawiać się tym, co inni o nas myślą. Przez takie rozmyślania stracimy naszą naturalność i będziemy się bardzo spinać, a wtedy staniemy się nieszczerzy i mniej naturalni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here