Jak być lubianym

Większości ludzi zależy na akceptacji innych osób i chciałyby, żeby inni ich lubili. Takie osoby są szczęśliwsze i wiedzą, że w każdej chwili mogą liczyć na to, że ktoś im pomoże. Przebywanie w gronie ludzi, którzy się lubią wprowadza też dobrą atmosferę, np. w pracy czy domu. Jednak osiągnięcie tego nie jest tak łatwe, jak się wydaje. Jednak stosując się do naszych wskazówek łatwo możecie tego dokonać i cieszyć się sympatią innych osób.

Jak być lubianym?

  1. W sytuacji, gdy poznajemy nowe osoby warto starać się je zapamiętać. Najlepiej od początku mówić do nich po imieniu, mile widziane jest też zapamiętanie nazwiska. Jeśli zwracamy się do nich bezosobowo, mogą się z tym źle czuć i mieć wrażenie, że traktujemy ich przedmiotowo, a tego nikt nie lubi. Oczywiście ta zasada dotyczy relacji koleżeńskich, spotkania biznesowe kierują się innymi zasadami.
  2. Warto też być zrelaksowanym oraz wyluzowanych. Trzeba też panować nad nerwami i nie dać się sprowokować innym. Nasz nastrój może oddziaływać na inne osoby. Warto więc podchodzić do wszystkiego ze spokojem, a nasza obecność nie będzie nikogo stresować. Wówczas inni będą się czuć naprawdę dobrze i swobodnie.
  3. Nie powinniśmy też prowokować żadnych kłótni, a gdy widzimy, że rodzą się jakieś konflikty warto je załagodzić. Warto też nauczyć się wybaczać innym, bo my też możemy kiedyś popełnić błędu. Nie powinniśmy być pamiętliwi ani wiecznie się obrażać.
  4. Ważny jest też uśmiech, jeśli często to robimy inni dobrze czują się w naszym towarzystwie. Jednak uśmiech powinien być szczery. Warto też być miłym dla innych, a oni to odwzajemnią. Nie zapominajmy mówić innym „dzień dobry”, „do widzenia”, „proszę” czy „przepraszam” te słowa mają ogromną moc. Jeśli będziemy ich używać w codziennych sytuacjach ludzie będą mieli o nas dobre zdanie.
  5. Należy też pamiętać o świętach innych osób takich, jak urodziny czy imieniny. Z tej okazji powinniśmy złożyć życzenia naszym znajomym. Nie powinniśmy rezygnować z miłych słów nawet, gdy ta osoba jest otoczona tłumem ludzi. Nawet wtedy zostanie to zauważone i zapamiętane. Wszyscy lubimy, gdy inni pamiętają o naszych urodzinach, więc jeśli masz problemy z pamięcią warto notować te daty w kalendarzu. Oprócz życzeń możemy dać też drobny upominek, będzie to dobrze zapamiętane. Urodziny to niejedyna okazja w czasie, której możemy powiedzieć kilka miłych słów. Jeśli nasz znajomy osiągnie sukces warto mu pogratulować, a gdy spotka go coś niemiłego, powinniśmy okazać współczucie.
  6. Ważne jest nie tylko to, jak traktujemy innych, ale też, co robimy ze swoim życiem. Warto mieć różne pasje, które będziemy rozwijać. Wówczas będziemy mogli nią zarazić innych, a oni będą uwielbiać nasze towarzystwo. Warto też mieć wiedzę na różne tematy i radzić znajomych w trudnych sytuacjach.
  7. Trzeba też zapanować nad swoimi negatywnymi cechami, które mogą odstraszać innych. Możemy sami ich nie dostrzegać, ale to nie znaczy, że ich nie mamy. Warto zapytać rodziny czy przyjaciół, aby pomogli nam je odkryć, a wtedy możemy z nimi walczyć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here