Jak być pełnym energii od samego rana?

Poranki bywają trudne, często przesuwamy budzik o kilka minut, bo nie chce nam się wstawać z łóżka. I moglibyśmy tak leżeć bez końca, ale nie mamy wyjścia, trzeba w końcu wstać. Jednak z reguły jesteśmy bez sił i mamy ochotę znowu wrócić do łózka. Nie jesteśmy jedyni w tej sytuacji – według badań coraz więcej osób ma problem ze wstawaniem i jest pozbawiona energii z samego rana. Są jednak sposoby, które pomogą nam temu zaradzić. Warto więc je wprowadzić do naszego życia jak najszybciej, a będziemy tryskać energią już od rana.

 1. Natychmiast wstań z łóżka

  Po przebudzeniu często nie mamy ochoty wstawać i ciągle przestawiamy budzik, aby dać sobie jeszcze chwilę na sen. Jest to okropne rozwiązanie. Im dłużej zwlekasz z wstawaniem, tym bardziej będziesz czuć się nieszczęśliwy. Dlatego nie warto przestawiać budzika tylko wstawać od razu. Jeśli mamy problem ze wstawaniem to nie powinniśmy zostawiać budzika koło łóżka tylko gdzieś dalej. Wtedy nie będziemy miały wyjścia, tylko wstać i go wyłączyć.

 2. Wypij dużą szklankę wody

  Jak już uda nas się wstać z łóżka to pierwsze co powinniśmy zrobić to iść do kuchni i wypić dużą szklankę wody. Najważniejsze jest to, aby zrobić to od razu po przebudzeniu. Rano z reguły nasza ciało jest odwodnione, z tego powodu jesteśmy zmęczeni brak nam energii. Dlatego napicie się szklanki wody da nam prawdziwego kopa.

 3. Rozciąganie

  Rozciąganie również doda nam energii. Dlatego warto robić to każdego ranka przez kilka minut. Powinniśmy rozciągnąć całe ciało – mięśnie nóg, rąk, pleców i szyi. Sprawi to, że zwiększy nam się obieg krwi oraz poprawi ukrwienie komórek w naszym ciele. W nocy nasze ciało jest przez kilka godzin bez ruchu, więc warto rano wykonać ćwiczenia, aby je ożywić to doda nam energii.

 4. Przypomnij sobie swoje cele

  Rano z reguły zapamiętamy, co planowaliśmy poprzedniego dnia. Nie mamy energii i nic nam się nie chce i najchętniej spędzilibyśmy cały dzień w łóżku. Dlatego warto sobie przypomnieć, co sobie zaplanowaliśmy to od razu da nam energię do działania. Warto zawiesić przy łóżku kartkę z zadaniami na dany dzień oraz tymi długoterminowymi, którą będziemy widzieć zaraz po przebudzeniu. W ten sposób będziemy chcieli szybciej wstać, aby zdążyć je wykonać.

 5. Muzyka

  Muzyka ma ogromne znaczenie oraz wielką moc. Dlatego warto jej słuchać rano to pomoże nam poprawić nastrój oraz doda energii do działania. W ciszy mamy ochotę wracać z powrotem do łóżka i dalej spać. Muzyka nas ożywi i stworzy pozytywną oraz radosną atmosferę. Można zmienić alarm budzika na ulubioną piosenkę albo ustawić, żeby alarm budzika włączał radio. To pomoże nam przetrwać trudny poranek.

 6. Pamiętaj o tym co bardzo lubisz

  Rano warto myśleć o pozytywnych rzeczach, to sprawi, że będziemy mieli większe chęci do działania. Warto zastanawiać się nad tym zaraz po przebudzeniu. Najlepiej pomyśleć o ulubionym posiłku i zastanowić się, jaką ogromną mamy na niego ochotę. Wówczas nie będziemy chcieli leżeć w łóżku tylko wstać i jak najszybciej go zjeść.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here