Jak przestać być ofiarą?

 

Czasami chcielibyśmy sprawić, aby inni ludzie robili to, co chcemy. Nie zdajemy sobie sprawy z tego, że jest to o wiele prostsze niż się wydaje, aby tego dokonać wystarczy zrozumieć, w jaki sposób ludzie podejmują decyzje. Z reguły te codzienne są mało ważne, wyboru dokonujemy pod wpływem kaprysu. Z reguły staramy się wybierać to, co jest dla nas najlepsze. Korzyści możemy też czerpać zmieniając decyzje innej osoby. Jak tego dokonać? Wystarczy się zastosować do poniższych wskazówek.

Jak manipulować ludźmi?

Podkreśl znaczenie decyzji

W pierwszej kolejności powinniśmy wybrać odpowiednią osobę do manipulacji. Trudniej będzie stosować różne sztuczki na osobach, z którymi mamy dzieci i które kochamy. Jednak manipulowanie kimś z kim łączy nas tylko seks jest już o wiele łatwiejsze i możliwe do wykonania. Następnie musimy odkryć, jak ważne są różne decyzje dla drugiej osoby i w jakim stopniu możemy na nie wpływać. Trzeba sobie uświadomić, że najłatwiej manipulować błahymi decyzjami, znacznie trudniej będzie z tymi, które dotyczą ważniejszych spraw.

Podzielaj opinię drugiej osoby

Jeżeli chcemy wpłynąć na czyjeś decyzje, powinniśmy okazać zrozumienie tej osobie. Najlepiej przekonać ją, że czujemy to samo co ona, wtedy łatwiej będzie sprawić, że jej myśli zaczną być korzystne dla nas. Dlatego najlepiej często rozmawiać z tą osobą i mówić to co chce słyszeć. Na tym etapie warto komplementować, a największe wrażenie zrobią niebanalne określenia.

Powiedz drugiej osobie przekonujące kłamstwo

W końcu nadchodzi moment, gdy druga osoba zaczyna być podatna na nasz wpływ, a jej ego zostało podbudowane. To najlepsza chwila, aby sprawdzić, czy nasze działania zmierzają w dobrym kierunku. Dokonamy tego mówiąc jakieś wielkie kłamstwo, którego powinna nie zauważyć. Stanie się ono podstawą naszych dalszych argumentów. Jednak może się okazać, że druga osoba zauważy, że ją okłamujemy i będzie na nas wściekła. W tej sytuacji musimy wrócić do punktu 2, a później spróbować jeszcze raz.

Przełam czyjeś pragnienia

Ten punkt to najważniejszy moment w całym procesie manipulacji. Na tym etapie musimy doprowadzić do tego, że druga osoba swoje opinie zastąpi naszymi sugestiami. Jeśli poprawnie tego dokonamy to zacznie mieć ona wątpliwości co do tego co widzi, słysz, czuje i robi. Będzie się też zastanawiać nad słusznością swoich opinii. Najprościej wpłynąć na myślenie osób, które są słabe fizycznie i psychicznie.

Wymień starą opinię na jedną z nowych wybranych przez ciebie

Jest to najprostszy krok w całej strategii. W tym momencie osoba, którą manipulujemy jest w pełni podatna na nasz wpływ. W tej chwili musimy tylko wymyślić, co chcemy osiągnąć i jakie zadanie może dla nas wykonać, a następnie jej to podsunąć. W tej chwili rozmyśla nad innymi sprawami, więc z pewnością się zgodzi.

Baw się dobrze!

Osoby, które dotarły do tego etapu mogą być dumne ze swoich osiągnięć – manipulowanie innymi doprowadziły do perfekcji. Właśnie znalazły się w momencie, w którym jest ktoś, kto wykona każde ich polecenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here