Jak mieć więcej energii

Ciągły brak energii i zmęczenie to coś z czym powinno się walczyć. Przedstawiamy Wam kilka sposobów, które pomogą temu zaradzić. Warto wprowadzić do naszego życia kilka z nich, a po pewnym czasie będziemy mieć więcej energii każdego dnia. Regularne stosowanie kilku z poniższych sposobów przyniesie doskonałe rezultaty.

Jak mieć więcej energii?

Praca nad zegarem biologicznym

Najważniejsze to żyć zgodnie z naszym zegarem biologicznym, jeśli tylko nasze codzienne obowiązki nam na to pozwalają. Zaraz po przebudzenia nasza energia przepływa wolno, nawet po przespaniu 8 godzin, a jej szczyt przypada na 9 rano. W południe pojawia się chęć odpoczynku, z czego doskonale zdają sobie sprawę mieszkańcy południowej Europy, którzy robią sobie sjestę w ciągu dnia. Kolejny skok energii pojawia się wczesnym wieczorem, a następnie powoli nas opuszcza i nadchodzi czas na sen.

Budź się codziennie o tej samej godzinie

Wstawanie codziennie o tej samej porze to sprawi, że nie będziesz miał problemów z zasypianiem wieczorem, a w dzień będziesz pełen energii. Wstawanie i kładzenie się spać o regularnych porach ma pozytywny wpływ na nasz organizm.

Głośno śpiewaj

Ta porada może wydać się śmieszna, ale śpiewanie szybkiej piosenki może być świetnym zastrzykiem energii. Najważniejszy jest dobór odpowiedniego utworu – najlepszy będzie taki, który znają wszyscy.

Pij Yerba Mate

Picie Yerba Mate to doskonały sposób, aby dostać przypływu energii. Napój nie zawiera kofeiny, dzięki czemu unikniemy kołatania serca oraz rozdrażnienia. Jednak Yerba doskonale pobudza ciało i umysł do działania, a po jej wypiciu dostaniemy dawkę dodatkowej energii. To sprawi, że bez problemu poradzimy sobie z naszymi codziennymi obowiązkami i zadaniami.

Zjedz kawałek czekolady

Czekolada nie tylko jest smaczna, poprawia humor, ale daje też zastrzyk energii. Jednak nie jedzmy jej za dużo, wystarczy tylko kilka kostek. Warto pamiętać, że czarna czekolada zawiera więcej kofeiny niż mleczna.

Zjedź po południu energetyczną przekąskę

Jeżeli czujemy spadek energii w ciągu dnia, warto przekąsić coś zdrowego. Najlepiej sprawdzi się coś o niskiej zawartości cukru i białka, dzięki temu podtrzymamy siłę do końca dnia. Świetnym wyborem będą: bakalie lub orzechy, odtłuszczony jogurt, koktajl owocowy, batonik zbożowy lub zwykłe owoce.

Zrób sobie małą drzemkę

Warto też uciąć sobie krótką drzemkę w ciągu dnia. Jednak trzeba pamiętać, żeby zrobić to w fotelu. Jeśli położymy się na łóżku, możemy mieć później problem ze wstawaniem. Nie możemy też spać za długo, bo będziemy się czuć zmęczeni do końca dnia. Wystarczy tylko kilka minut snu.

Jedz dużo owoców leśnych

Owoce leśne zawierają dużo antocjanów, które dodają energii. Dlatego warto się zajadać nimi w ciągu dnia, a dostaniemy mocnego kopa.

Noś jasne kolory

Jasne kolory sprawią, że ludzie będą nas postrzegać jako osobę wesołą i otwartą. Dzięki temu trikowi będziemy mieć doskonały humor w ciągu dnia i dostaniemy zastrzyk pozytywnej energii. Natomiast, gdy założy ciemne barwy możemy być postrzegani jako ponurzy i tak też możemy się czuć.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here