Jak nie zasnąć w pracy

Czasami są takie dni, że jesteśmy bardzo senni i jesteśmy pozbawieni energii. Powody mogą być różne, ale bez względu na nie w pracy nie możemy spać. Dlatego powinniśmy robić wszystko, aby nie zasnąć i wykonywać swoje zadania na pełnych obrotach. Oto kilka sposobów, które nam w tym pomogą.

Jak nie zasnąć w pracy?

 1. Węch
  Silny zapach od razu nas rozbudzi. Dlatego warto mieć na swoim biurku olejki eteryczne z takich roślin, jak rozmaryn, eukaliptus czy mięta. Jednak dopytajmy, czy nikt z naszych współpracowników nie ma alergii na żaden produkt. Nie chcemy przecież nikomu szkodzić. Można też położyć na talerzyku kilka ziaren kawy, nie trzeba jej pić, żeby się rozbudzić, wystarczy powąchać. Kolejnym produktem, który możemy powąchać, aby się rozbudzić to krem do rąk.
 2. Akupresura
  Akupresura polega na uciskaniu różnych części działa. Jeżeli zasypiamy w pracy warto ją sobie wykonać. Najlepiej wymasować sobie czubek głowy, kark, małżowinę ustną, kark, dłonie oraz miejsce pod kolanami.
 3. Krótka drzemka
  Czasami mamy możliwość na krótką drzemkę w pracy, warto z tego skorzystać. Jednak nie możemy spać dłużej niż 10-15 minut, taki krótki sen pozwoli odzyskać energię i pobudzi do działania. Możemy również wypić filiżankę kawy po przebudzenia to poprawi efekt drzemki. Jednak nie można przesadzać z kawą, ponieważ przyniesie to uśpi nas jeszcze bardziej zamiast obudzić.
 4. Światło
  Jeśli jesteśmy senni, powinniśmy pracować w jasnych pomieszczeniach. Brak światła tylko uśpi nas jeszcze bardziej. W pochmurny dzień należy zaświecić jak najwięcej lamp, a w pogodny odsłonić i otworzyć. Świeże powietrze dodatkowo nas rozbudzi.
 5. Niewygoda
  W pracy siedźmy na niewygodnym krześle lub pracujmy na stojąco tak długo jak to możliwe. Dzięki temu nie będziemy myśleć o spaniu. Dobrze też przebywać w chłodnych pomieszczeniach. Pod żadnym pozorem nie wolno podpierać głowy, bo możemy zasnąć.
 6. Ćwiczenia z komputerem
  Praca przed komputerem nie zwalnia z ćwiczeń. Możemy czasami odejść od niego i przespacerować się. Warto też kręcić głową i robić wymachy rąk. Można też wstać i podskakiwać przez kilka minut albo maszerować w miejscu.
 7. Pusty żołądek
  Pusty żołądek sprawi, że szybko nie zaśniemy. Natomiast powinniśmy unikać przejedzenia, bo to wzmaga sen. Lepiej jeść małe przekąski niż pełny obiad. Można przegryzać jabłka, rodzynki lub nasiona słonecznika.
 8. Energiczna muzyka
  Unikajmy kojącej, wolnej muzyki, ponieważ możemy przy niej szybko zasnąć. Lepiej włączyć coś szybkiego i energicznego. Jeśli tylko możemy warto ruszać się w jej rytm to rozbudzi nas jeszcze bardziej.
 9. Inne sposoby na rozbudzenie
  Zimno wpływa rozbudzeniu, możemy więc ochlapać twarz zimną wodą lub pić chłodne napoje, a także jeść zimne pożywienie. Możemy też umyć zęby lub żuć gumę to również nas rozbudzi. Warto również poświęcić się pracy to sprawi, że nie będzie nam się chciało spać. Nie rozmyślajmy też o naszym zmęczeniu. Im szybciej o tym zapomnimy tym mniej na się będzie chciało spać. Niestety, ale samo myślenie o spaniu również powoduje senność.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here