Jak się odstresować

W naszym życiu natrafiamy na wiele stresujących sytuacji. Jednak nie powinniśmy się tak przejmować tymi wszystkimi zdarzeniami, warto się wyluzować i zrelaksować. Mamy dla Was kilka sposobów na odstresowanie się.

 1. Masuj swoje uszy

  Ta metoda pomaga uwolnić endorfiny z mózgu, dzięki czemu zmniejszy się nasz stres. Wystarczy je masować tylko kilka minut, aby osiągnąć efekt. Zaczynamy od podszczypywania, następnie ugniatamy, a na koniec masujemy nasze uszy.

 2. Malowanie palcami

  Malowanie palcami to świetna metoda na pozbycie się stresu. Poza tym możemy odkryć w sobie zdolności artystyczne oraz uwolnimy nasze wewnętrzne dziecko. Może stworzymy w ten sposób niezwykle kreatywne dzieło.

 3. Oczyść swój pokój gościnny

  Większość z nas ma wiele niepotrzebnych rzeczy w domu. Warto pozbyć się części z nich, szczególnie z pokoju dziennego, który powinien stanowić miejsce relaksu, a nie zagraconą przestrzeń. Przedmioty, których nie używamy, a pozostałym znajdujemy inne miejsce w domu.

 4. Wypróbuj Jogę Śmiechu

  Wszyscy dobrze znamy powiedzenie, że śmiech to zdrowie i doceniamy jego rolę w naszym życiu. Jest to najlepsza rzecz, która może nam poprawić nastrój. Niestety nie często mamy okazję do prawdziwego śmiechu. Warto więc poszukać zajęć z Jogi Śmiechu. Na początku możemy się na nich dziwnie czuć, ale na końcu będziemy bardzo zadowoleni.

 5. Ociągaj się

  Można zanotować kilka rzeczy na kartce i wykonać je dopiero, gdy będziemy mieli ochotę na działanie. W miarę możliwości powinniśmy robić tylko te rzeczy, na które naprawdę chcemy wykonać. Przy reszcie ktoś nas może wyręczyć.

 6. Bądź brutalnie szczery

  Często dusimy w sobie emocje, bo nie chcemy nikogo urazić albo boimy się kogoś o coś zapytać. Nie warto dusić tego w sobie. Lepiej mówić ludziom to co naprawdę czujemy, a od razu nasz nastrój się poprawi. Jednak nie bądźmy niemili to nigdy się nie sprawdza.

 7. Tańcz w deszczu

  Taniec w deszczu najczęściej obserwujemy w filmach. W rzeczywistości, gdy zaczyna padać większość się wścieka i ucieka w miejsce, w którym mogą się schronić przed deszczem. Spróbuj choć raz postąpić na przekór i nie chowaj się. Zatańcz w deszczu, możesz przy tym też śpiewać i skakać. Tego działania najlepiej podjąć się latem, od raz poczujemy się młodzi i rześcy. Za to zimą taniec możemy zastąpić robieniem orłów na śniegu.

 8. Ciesz się tym co masz

  Nie każdego stać na luksusowe rzeczy czy wyjazdy za granicę, ale to nie powód do smutku. Polska jest pięknym krajem i ma do zaoferowania wiele ciekawych miejsc. Dlatego, gdy spędzamy urlop w kraju nie powinniśmy się zamartwiać tylko od razu przygotowywać plan wyjazdu i szukać ciekawych miejsc do zwiedzania. Możemy się zdziwić, jak wiele perełek przy tym odkryjemy. Warto też zamienić urlop w przygodę, podczas której poczujemy się jak odkrywcy. Możemy też znaleźć nowe hobby, które będziemy wykonywać w wolnym czasie. Fajnie jest robić zdjęcia w plenerze albo od czasu do czasu odwiedzać okoliczne kawiarnie czy muzea. Może się okazać, że blisko Ciebie jest wiele pięknych miejsc, o których nie miałeś pojęcia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here