Wystawianie faktur wymaga od przedsiębiorców znajomości aktualnych przepisów prawa, a także wiedzy o tym, jakie informacje powinny znaleźć się w dokumencie. Chcesz mieć pewność, że faktura została wystawiona prawidłowo? Potrzebujesz faktury proforma? Zainwestuj w nowoczesny system, który usprawni pracę Twojego przedsiębiorstwa! Jak wybrać najlepsze narzędzie do zarządzania firmowymi dokumentami?

Jak działają systemy do wystawiania faktur?

Wybierając program do fakturowania powinniśmy zwrócić uwagę na wachlarz możliwości, który zapewnia dany system. Prowadzisz duże przedsiębiorstwo handlowe? A może jesteś właścicielem jednoosobowej działalności gospodarczej i nie masz czasu na ślęczenie nad dokumentami? Wybierz system, który zapewni Ci zarówno możliwość generowania zwykłych faktur, jak i dokumentów w obcych walutach, zaliczkowych, faktur proforma, końcowych czy korygujących – dzięki temu nie będziesz musiał zastanawiać się, jakie dane powinna zawierać dana faktura – program zrobi wszystko za Ciebie. Profesjonalne systemy do generowania firmowych dokumentów są zgodne z aktualnie obowiązującym stanem prawnym, a Ty nie musisz już martwić się, czy wystawiłeś proformę lub fakturę innego typu w sposób prawidłowy.

Czym jest faktura proforma?

To specyficzny rodzaj dokumentu, który nie stanowi dowodu zawarcia transakcji, ani podstawy do odliczenia podatku VAT. Proforma pełni jednak ważną rolę w wielu firmach – dzięki niej można otrzymać zaliczkę lub przedpłatę np. w przypadku transakcji opiewających na duże kwoty. Zastanawiasz się jak szybko wystawić proformę? Profesjonalny program do fakturowania 2018 pozwoli Ci błyskawicznie wygenerować potrzebny dokument, a także szybko go wydrukować lub przesłać w formie elektronicznej do kontrahenta. Na dokumencie znajdą się informacje o dacie i miejscu wystawienia proformy, tytuł, dane klienta i sprzedawcy, wartości netto i brutto, kwota VAT, nazwy towarów i usług, a także miejsce na podpis. Nowoczesne oprogramowanie pozwoli także na przekształcenie proformy w tradycyjną fakturę, a to zdecydowanie usprawni pracę całego przedsiębiorstwa.

Wystawianie faktur i co jeszcze?

Kompleksowy i nowoczesny system powinien także umożliwiać tworzenie ofert i zamówień, przygotowywanie zestawień i analiz sprzedaży, a także projektowania własnych szablonów. Chcesz, żeby na fakturach znalazło się logo Twojej firmy? Prowadzisz interesy z zagranicznymi kontrahentami i wystawiasz dokumenty księgowe w obcej walucie? Profesjonalne programy do fakturowania spełniają wszystkie oczekiwania klientów – pozwalają tworzyć własne szablony i zarządzać wyglądem dokumentów, informują o stanach magazynowych i można je zintegrować ze sklepem internetowym. Wybierz system, który odpowiada indywidualnym potrzebom Twojej firmy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here