Jak walczyć z sennością?

W naszym życiu pojawiają się momenty, w których jesteśmy bardziej senni niż zwykle. Dzieje się to z różnych powodów. Czasami pracujemy do późnych godzin lub imprezujemy całą noc, może nas też dopaść zwykłe zmęczenie, a czasami senność wywołuje przejedzeni. Są momenty, gdy po prostu możemy położyć się spać i zregenerować siły, ale nie zawsze mamy taką możliwość. Zdarza się, że senność dopada nas w momencie, gdy nie mamy czasu, bo musimy wykonać ważne zadania. Na szczęście są sposoby, które pomogą nam sobie z nią poradzić. Mamy dla Was na to kilka wskazówek.

Jak walczyć z sennością?

Przejadanie się lub głód

Warto zdać sobie sprawę z faktu, że zbyt małe lub zbyt duże posiłki mogą powodować senność. Dlatego, gdy robisz się głodny warto coś zjeść, a wtedy od razu powróci energia. Jednak musimy uważać, co spożywamy. Najlepsze będą produkty bogate w substancje odżywcze. Doskonale w takiej sytuacji sprawdzą się banany, sardynki, a nawet czekolada w niewielkiej ilości. Natomiast nie powinniśmy jeść zbyt obfitych dań, ponieważ mogą sprawić, że zrobimy się bardziej senni i stracimy chęci do pracy. Nie wolno też spożywać za dużo słodyczy, ponieważ podniosą poziom cukru tylko na chwilę, a następnie stajemy się jeszcze bardziej głodni.

Kawa lub herbata z guaraną

W momentach, gdy tracimy energię i robimy się bardziej senni warto napić się kawy lub herbaty pobudzającej, które zawierają kofeiną lub guaranę dodającą energii. W wyjątkowych sytuacjach można sięgnąć po napój energetyczny. Kofeina i tauryna, które występują w ich składzie od razu postawią nas na nogi.

Pij Yerba Mate!

Warto też pić Yerba Mate, która zwiększa energię oraz wydajność w pracy. Wszystko dzieje się dlatego, ponieważ Yerba poprawia zdolności fizyczne i psychiczne, a także likwiduje senność. Na jej korzyść przemawia też fakt, że w przeciwieństwie do kawy nie powoduje kołatania serca.

Ruch i świeże powietrze

Z sennością pomaga też walczyć ruch. Dlatego warto poświęcić kilka minut na gimnastykę – wystarczy wykonać parę prostych ćwiczeń takich, jak skłony, przysiady albo wymachy rękoma. Dzięki temu szybko poczujemy przypływ energii. Jeśli tylko mamy możliwość to możemy wybrać się na spacer. Świeże powietrze dotleni nasz umysł i od razu staniemy się mniej senni.

Przede wszystkim ziewaj!

To może Was zaskoczyć, ale ziewanie jest bardzo pożyteczne. Dzięki tej czynności poprawimy krążenie, schłodzimy i dotlenimy mózg. Dlatego nigdy nie ma sensu się powstrzymywać od ziewania.

Tabletki zawierające żeń-szeń

Bywa, że jesteśmy tak senni, że żadne sposoby nie pomagają. W tej sytuacji musimy sięgnąć po silniejsze środki, najlepsze będą tabletki zawierające żeń-szeń. Po ich zażyciu od razu poczujemy przypływ energii, staniemy się mniej senni, a do tego poprawimy naszą odporność.

Wybierz się do lekarza

Czasami ciągła senność jest oznaką choroby, więc warto wybrać się do lekarza. Zmęczenie i brak energii może być objawem wielu dolegliwości. Permanentny sen może wskazywać na cukrzycę, depresję, a nawet stwardnienie rozsiane czy chorobę nerek.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here