Jak wygląda profil idealnego klienta banku

Zanim udamy się do banku po kredyt zastanawiamy się jakie przesłanki musimy spełnić. Chcemy się do tego odpowiednio przygotować i jeśli to możliwe, poprawić swoją sytuację jeszcze przed wizytą w placówce. Staramy dopasować swój profil do sylwetki klienta idealnego w oczach banku. Jednak pojawia się wtedy pytanie, jak właściwie wygląda profil idealnego klienta banku?

Zdolność kredytowa

Zawsze, ale to zawsze musimy posiadać odpowiednią zdolność kredytową https://habzafinanse.com.pl/zdolnosc-kredytowa/. Odniesienie ma to zarówno do osób prywatnych, jak i firm starających się o pozyskanie dodatkowego finansowania. Nie ma znaczenia także rodzaj kredytu. Aby bank chciał pożyczyć nam pieniądze musimy w jego oczach być wypłacali, czyli posiadać miesięcznie tyle wolnych środków, aby stać nas było na regularną spłatę rat. Jednakże banki idą dalej i wyodrębniają grupy zawodowe, które ich zdaniem nie tylko posiadają odpowiednią zdolność kredytową, ale i wszelkie predyspozycje do tego aby być klientem idealnym.

Kredyty dla określonych grup zawodowych

Chyba nikogo nie zdziwi fakt, że dla większości banków, taką grupą zawodową będą pracownicy służb mundurowych. Dlaczego? Po pierwsze to zawody zaufania publicznego, które cieszą się ogólnym szacunkiem i zaufaniem. I nie inaczej sytuacja ma się dla banku. Po drugie kiedy już decydujemy się wstąpić w szeregi policji, wojska, służby więziennej itp. najczęściej swoją służbę pełnimy, aż do osiągnięcia wieku emerytalnego. Oznacza to, że bank zawierając umowę z taką osobą dostaje gwarancję zatrudnienia na długie lata, a tym samym wypłacalności. Oczywiście wysokość pensji też nie jest bez znaczenia, a w tym przypadku nie jest ona mała.

Podobny obraz w oczach banku mają pracownicy sfery finansowej, lekarze czy lekarze stomatolodzy. Pewne zatrudnienie, wysokie zarobki i utrwalony obraz – rzetelności i terminowości.

Co właściwie oznacza kredyt dla służb mundurowych

Co do zasady, zdolność kredytowa pracowników służb mundurowych, daje gwarancję nie do podważenia. W związku z tym, skoro mamy szansę na kredyt praktycznie w każdej placówce, będziemy szukać najlepszego rozwiązania. Dlatego też banki pod pojęciem kredytu dla służb mundurowych, nie kryją nowych produktów, a jedynie (albo aż) lepsze warunki kredytowania. Co to oznacza? Pracownicy służb mundurowych mogą liczyć na uproszczoną procedurę kredytowania oraz minimum formalności. Środki mogą otrzymać praktycznie od ręki. Do tego, banki aby zachęcić do skorzystania właśnie z ich usług, proponują znacznie obniżoną prowizję, a także marżę (składnik oprocentowania będący zarobkiem banku). Kredyt dla służb mundurowych to także szansa na wyższe kwoty kredytu bez dodatkowych zabezpieczeń. Pracownik zaufania publicznego może w pojedynkę otrzymać znacznie wyższy kredyt hipoteczny, aniżeli ten osiągający takie same zarobki, w firmie prywatnej. Decydujący wpływ na to ma bowiem stabilność zatrudnienia.

Zdolność kredytowa ma znaczenia. Jednak nie na wszystkie jej elementy mamy wpływ. Jednakże zawsze dobrze jest się zorientować jakie mamy możliwości, zanim udamy się do placówki banku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here