jaki latawiec wybrać dla dziecka?

Latawce to zabawki, które są przeznaczone dla wszystkich dzieci, tych młodszych i tych starszych. Dodatkowo jest to świetna okazja, żeby wspólnie spędzić czas z rodziną, na świeżym powietrzu, zwłaszcza w wietrzne dni.

Latawce dla dzieci – rodzaje

Poprzez mnogość latawców dla dzieci, wybór powinien być prosty. Jednak wcale tak nie jest. Jaki latawiec wybrać dla dziecka, żeby był odpowiedni? Czym się różnią od siebie poszczególne latawce? Do najpopularniejszych rodzajów należą:

  • latawce z papieru, taki latawiec można wykonać samodzielnie w domu. Podstawą takiego latawca jest stelaż, ponieważ to na nim trzyma się cała konstrukcja. Zaletą takiego latawca jest to, że można go ozdobić tak jak podoba się dziecku, jest to niesamowita frajda dla malucha. Atrakcyjny wygląd latawca zachęci dziecko do zabawy. Taki rodzaj zabawki na pierwsze próby będzie nadawał się idealnie.
  • latawce jednolinkowe, są odpowiednie jeżeli już mamy opanowane podstawy puszczania latawca. Jego zaletą jest łatwość sterowania, dzięki czemu jest to idealny model latawca dla młodszych dzieci. W sklepach wybór latawców tego typu jest ogromny, latawce dla dzieci zazwyczaj są wielobarwne, nawet możemy spotkać model z postaciami bajkowymi, co jeszcze bardziej zachęca dziecko do zabawy. Jedyną wadą jest niezbyt trwały stelaż, który podczas upadku latawca może się uszkodzić.
  • latawce dwulinkowe, dedykowane są starszym dzieciom, ponieważ sterowanie nimi wcale nie jest takie proste. Zazwyczaj ten rodzaj latawca nie posiada stelażu, dzięki czemu jest bardziej trwały, ciężko go zniszczyć.

Latawce dla dzieci

Jak wybrać latawiec dla dziecka?

Jeżeli dopiero zaczynamy naukę puszczania latawca z dzieckiem, najlepszym wyborem jest zakup niedrogiego, niezbyt skomplikowanego modelu. Po pierwszych upadkach może ulec zniszczeniu, dlatego nie warto inwestować zbyt wiele pieniędzy.

Na początek najlepiej wybrać latawiec z papieru lub latawiec jednolinkowy. Gdy nasz maluch już się wprawi i będzie miał opanowane podstawy sterowania latawcem, możemy kupić mu lepszą wersję, czyli latawiec dwulinkowy. Sterowanie latawcem za pomocą obu rąk jest znacznie trudniejsze, dlatego dziecko musi mieć doświadczenie. Wtedy nawet można wykonywać przeróżne akrobacje.

Przeczytaj też: http://www.fragout.pl/jezdziki-dla-dzieci-zabawki-do-nauki-chodzenia/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here