Nietypowe pomysły na dorobienie do pensji

Zdarza się, że nie jesteście zadowoleni z tego, ile zarabiacie. Zbyt szybko wydajecie pensję i nie możecie sobie kupić wymarzonych rzeczy. Zawsze można sobie trochę dorobić, aby mieć finanse na różne zachcianki. Przedstawiamy Wam pomysły na nietypowe sposoby na zarobienie dodatkowych pieniędzy.

Nietypowe pomysły na dorobienie do pensji

Zbieractwo

Najłatwiej dorobić w sezonie wiosenno-letnim. W tym czasie mamy możliwość zbierania i sprzedawania owoców, warzyw oraz innych darów natury. Można wybrać się na spacer po lesie, a tam zbierać różne rzeczy, które później możemy sprzedać w internecie lub skupie. Trzeba poszukać informacji na temat tego, które rzeczy uda nam się sprzedać i działać. W ten sposób nie tylko zdobędziecie dodatkowe pieniądze, ale też poprawicie kondycję fizyczną.

Sprzedaż włosów

Mało z nas zdaje sobie sprawę z tego, że podczas wizyty u fryzjera możemy zarobić pieniądze. Warunkiem jest posiadanie zdrowych, zadbanych i długich włosów. Zakłady perukarskie chętnie je od nas odkupią. Zarobić możemy nawet do tysiąca złotych, niestety możemy tego dokonać tylko raz na kilka lat. Włosy możemy nawet wysłać pocztą, wystarczy poszukać odpowiedniego zakładu i dowiedzieć się, co musimy zrobić, aby je sprzedać.

Wyprowadzanie psów

Współcześnie wiele osób ma psa, ale nie ma czasu go wyprowadzać na spacery, za to mają środki finansowe, aby zatrudnić kogoś do tego. Najlepiej zamieścić ogłoszenie ze swoim numerem telefonu na słupach lub tablicach ogłoszeniowych, a z pewnością zgłosi się do nas jakiś chętny.

Konkursy artystyczne, literackie i loterie

Osoby, które mają jakiś talent mają większe możliwości. Mogą wziąć ubaw w jakimś konkursie literackim, dziennikarskim, czy plastycznym. Informacje o nich można znaleźć w bibliotekach, domach kultury lub w mediach. Zwycięzcy często dostają wysokie nagrody pieniężne. Wiele informacji pojawia się na stronie www.aktualnekonkursy.pl, więc warto tam zaglądać. Można też udostępniać informacje o konkursach i brać udział w losowaniu o nagrody rzeczowe, które mogą nam się przydać albo możemy na nich zarobić wystawiając je na allegro.

Sprzedaż zdjęć

Obecnie mamy społeczeństwo obrazkowe, więc na zdjęciach również można sporo zarobić. Zwłaszcza osoby, które zwiedzają ciekawe miejsca mają pole do popisu. Biura podróży, agencje reklamowe czy szkoły językowe często szukają zdjęć, które mogłyby wykorzystać. Jest tez mnóstwo portali, na których można sprzedawać swoje zdjęcia. Warto więc wstawiać tam fotografie, z których jesteśmy dumni, a wkrótce nasze zasoby pieniężne mogą się powiększyć.

Wypiekanie ciast

Osoby, które doskonale pieką mają dodatkowe możliwości zarobku. Kawiarnie często kupują ciasta od znajomych dostawców. Jednak chętnie zaopatrzą się w ciasta domowej roboty przygotowane z naturalnych składników. Dlatego warto umówić się na rozmowę z właścicielem jednej z nich i zabrać kilka naszych najlepszych wyrobów. Największym powodzeniem będą się cieszyć tarty lub inne ciasta z sezonowymi owocami wypiekane wieczorem, ponieważ rano będą świeże i przyciągną mnóstwo klientów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here