drinki

Nasze zarobki będą zależały od kilku czynników. Jest to zawód, w którym zarobimy naprawdę różne stawki w zależności od miejsca, w którym jesteśmy zatrudnieni. Na wysokie wynagrodzenie możemy liczyć w firmach bardziej prestiżowych, świadczących wyższe usługi oraz posiadający bardziej ekskluzywny lokal. Wpływ na nasze wynagrodzenie ma również nasze staranie oraz nasze osobiste cechy. Im jesteśmy bardziej doświadczeni oraz możemy pochwalić się trikami i przepisami na własne drinki możemy negocjować o lepsze warunki pracy. Ile wynosi mediana zarobków barmana? Czy napiwki w tej pracy odgrywają jakąś rolę? Przekonajmy się!

Przeczytaj też: https://www.zawody.pl/ile-zarabia-barman/

Ile zarabia barman? – Mediana zarobków

Tą kwestią zainteresowały się branżowe portale zajmujące się wysokością zarobków Polaków oraz rynkiem pracy. Z badań okazało się, że w naszym kraju przeciętne zarobki barmana wynoszą około 2850 zł brutto. Jest to mediana, wynikająca z wyliczeń, według których połowa wszystkich zatrudnionych w naszym kraju barmanów zarabia kwoty mieszczące się w przedziale od 2000 zł brutto do 3640 zł brutto. To została połowa podzielona jest na dwie ćwiartki. Pierwsza z nich zarabia kwoty powyżej 3640 złotych brutto, niestety druga ćwiartka zrobi mniej niż 2000 zł brutto. Kwoty te są uwzględnione z różnych typów zatrudnienia, miejsc pracy a także poziomu doświadczenia barmanów.

Czy napiwki odgrywają ważną rolę w wynagrodzeniu barmana?

Poniekąd tak. Napiwki są bardzo istotnym elementem ogólnych zarobków pracy barmana. Sytuacja ich wysokości ma się podobnie do tego, którą obserwujemy w pracy kelnera. W Polsce dawanie napiwków nie należy do nawyków rodaków. Niemniej jednak coraz częściej zdarzają się sytuacje, że ktoś w większym mieście zostawia napiwek kelnerem czy barmanem. Oficjalnie nie ma podanych żadnych statystyk co do ich wysokości. Faktem jest jednak to, że w ekskluzywnych barach rekordziści mogą liczyć nawet na zarobek kilku tysięcy złotych zarobionych jedynie z napiwków z jednego wieczora.

Zobacz też: http://www.echos.pl/barman-jak-nim-zostac/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here