Przydatne porady podczas zakupu łóżka

Na dobrą jakość snu wpływa nie tylko przytulne otoczenia i cisza, ale również właściwie dopasowane łóżko. Dlatego też jego wybór to niezwykle ważna kwestia przy aranżacji wymarzonej sypialni. Podczas zakupów warto wziąć pod uwagę wiele parametrów, a także czynników mogących mieć wpływ na jakość snu. Przyjrzyjmy się kilku z nich, aby właściwie dopasować łóżko do naszej sypialni.

Dobry materac

Nic nie jest w dobrym łóżku do spania ważne tak, jak odpowiedni materac. Technologia jego wykonania może zapewnić nie tylko wygodę, ale również zdrowie kręgosłupa. Najprościej łóżka do spania można podzielić na takie, które składają się ze stelaża i te posiadające wymienny materac. Na rynku możemy jeszcze spotkać się z modelami wzorowanymi na tapczanie z zamontowanym na stałe materacem sprężynowym. Najpopularniejsze materace to piankowe i kieszeniowe. Użytkownicy, którzy uskarżają się na bóle kręgosłupa, powinni pomyśleć o łóżku do spania z wymiennym materacem, najlepiej leczniczym. Tego typu materacem jest ten odleżynowy czy termoelastyczny.

Odpowiednie wymiary

O tym, czy łóżko do spania będziemy mogli zaliczyć do wygodnych, decydują również właściwe jego rozmiary. Szerokość dobrego łóżka do spania powinna zależeć od preferencji. Dla pojedynczego łóżka standardem będzie 90 cm szerokości, choć fani przestrzeni do spania znajdą również egzemplarze metrowe. Z kolei łóżka do spania dla dwóch osób mogą mieć szerokość 140 cm, 160 cm lub nawet 180 cm. Tutaj warto zastanowić się jeszcze nad wysokością łóżka, które powinno być dobrane względem własnych preferencji.

Zakup łóżka a design

Przy zakupie dobrego łóżka warto wziąć pod uwagę również jego wygląd estetyczny. Na jakość snu wpływa także atmosfera miejsca, w którym się znajdujemy. Warto zatem zadbać o to, abyśmy czuli się przede wszystkim dobrze w naszej sypialni, w której będziemy spędzać stosunkowo dużo czasu. Podczas zakupów można również zwrócić uwagę na dodatkowe akcesoria, takie jak zagłówek czy wbudowany stolik. Praktyczne dodatki pozwolą nam na cieszenie się z naszego miejsca do spania, co wpłynie na nasze samopoczucie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here