Ujeżdżalnia dla koni

Jesteś właścicielem stadniny koni, prowadzisz szkółkę jeździecką lub organizujesz pokazy i zawody? W takim razie na pewno nie raz w twojej głowie pojawiła się myśl o potrzebie wybudowania zadaszonej ujeżdżalni dla koni. Strzałem w dziesiątkę może okazać się nowoczesna hala namiotowa, którą można kupić, wynająć lub wziąć w leasing. Sprawdź, która opcja sprawdzi się najlepiej w twoim przypadku.

Zakup hali dla koni

Własna hala dla koni może być świetnym rozwiązaniem w przypadku prowadzenia działalności w jednym miejscu przez rok. Szybki montaż pozwala na rozpoczęcie lekcji jazdy konnej czy też zorganizowanie pokazów w bardzo krótkim czasie od zakupu hali ze strony https://hnppolska.pl/ujezdzalnie-dla-koni. Takie konstrukcje są solidne, wytrzymałe i dobrze radzą sobie właściwie w każdych warunkach atmosferycznych.

Kupno ujeżdżalni dla koni może być również opłacalne w przypadku szkółek i innych firm z branży działających sezonowo lub zmieniających lokalizację. Montaż i demontaż hal namiotowych jest łatwy i szybki, dzięki czemu sprawdzi się nawet przy krótszych wyjazdach. Ponadto posiadanie własnej konstrukcji sprawia, że podczas organizacji lekcji lub różnego rodzaju wydarzeń nie trzeba myśleć o poszukiwaniu odpowiedniej hali pod wynajem.

Wynajem ujeżdżalni

Dla wielu osób dobrą opcją może okazać się wynajęcie hali dla koni. Dotyczy to zwłaszcza przypadków, w których taka konstrukcja byłaby potrzebna tylko przez pewien okres. Firma HNP Polska oferuje zarówno wynajem krótkoterminowy, jak i długoterminowy, dzięki czemu można uzyskać korzystną cenę w każdej sytuacji. Na dodatek w koszt usługi wliczony jest profesjonalny serwis konstrukcji hali przeprowadzony przez specjalistów z tej firmy.

Wynajem ujeżdżalni to świetna opcja zwłaszcza w przypadku różnego rodzaju pokazów i zawodów jeździeckich. Takie wydarzenia często są organizowane w jednym miejscu raz lub kilka razy w roku, dlatego zakup hali mógłby być po prostu nieopłacalny i niepotrzebny. Wynajęcie konstrukcji może sprawdzić się także w przypadku ośrodków turystycznych, które oferują lekcje jazdy konnej np. tylko w sezonie letnim.

Hala w leasingu

Pewnego rodzaju alternatywą dla klasycznego wynajmu lub zakupu hali dla koni może być leasing. Jest to bardzo atrakcyjne rozwiązanie dla przedsiębiorców, ponieważ taką usługę można wliczyć w koszty uzyskania przychodu, a także możliwe jest odliczenie 100% podatku VAT. Proste procedury i minimum formalności również przemawiają na korzyść leasingu, który wiele osób zna przede wszystkim z branży samochodowej.

Leasing może być dobrą opcją dla właścicieli firm, którzy nie posiadają wystarczających środków na wybudowanie własnej hali, a jednocześnie nie chcą brać kredytu lub nie mają zdolności kredytowej. W przypadku leasingu łatwiej uzyskać zgodę na tę formę finansowania działalności. Ponadto umowy zazwyczaj są bardziej elastyczne, a ewentualne konsekwencje związane z nieterminowym zapłaceniem raty znacznie mniejsze niż w przypadku kredytu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here