Usługi powiązane z telewizorami

W czasach obecnych raczej nie ma już czegoś takiego jak naprawa telewizorów,  bo te kineskopowe już nie są używanymi, czyli zamiast nich używa się już niemal wyłącznie telewizorów LED i jeśli taki telewizor znajduje się w jakiejś sali konferencyjnej w firmie, to po dwóch latach może zostać sprzedany osobie prywatnej lub firmie, tylko dlatego, że ( http://www.e-fotolia.pl/ ) wymienia się tego typu sprzęty na opcje fabrycznie nowe. Taka elektronikę sprzedaje się też jako cos takiego jak telewizor powystawowy. Takowy jest rzecz jasna tym tańszym, bo przynajmniej przez jakieś kilka miesięcy funkcjonował na wystawie sklepowej. Tak teraz wygląda handel tą konkretną elektroniką, bo opcji takiej jak telewizor LED raczej nie da się naprawić. Istnieje w jego przypadku coś takiego jak wymiana obudowy, czy też przykręcenie do ściany, ale generalnie tej klasy sprzętu raczej się nie naprawia i jedyne co można w nim naprawić, to zdemontować stary uszkodzony moduł WiFi, po to by wymienić go na ten sprawny i pochodzący zapewne z innego egzemplarza.

Naprawa telewizorów.

W czasach obecnych raczej nie naprawia się telewizorów, bo jedyne co można w ich przypadku uczynić to wymienić ten moduł elektroniczny. Zapewne istnieją firmy, które wymieniają tę elektronikę na nową, ale da się to uczynić tylko w przypadku dość nowego telewizora, czyli opcja która ma te kilka lat jest raczej skazaną na wymianę. Jednym słowem w pewnych przypadkach da się przełożyć moduł z elektroniką do innego telewizora LED, ale zazwyczaj wymienia się cały telewizor na nowy lub na ten powystawowy. Jeśli zaś chodzi o zakupienie używanego to jest to ryzyko, bo takie telewizory raczej kupuje się z myślą o tym, że przepracują pewną ilość godzin, a jeśli się już popsują to najzwyczajniej w świecie się takie wyrzuca, czyli telewizor LED w czasach obecnych stał się niemal tym samym, co żarówka. Wiele znaczy też i to, że tego rodzaju sprzęty w sensie elektronicznym też dość szybko się starzeją, bo szybko wymienia się je na technologię nową i pod wieloma względami ciekawszą.

Inne istotne wzmianki.

Kalkulacje ekonomistów powiązane z telewizorami są takimi, że konsument kupuje dziś nowy telewizor, a po tych pięciu latach kolejny nowy i to tej samej marki. Brak części zamiennych to też pewnego rodzaju strategia marketingowa, bo jeśli ktoś chce taniej to nabywa ten powystawowy, a po kilku latach zrobienie jednego sprawnego egzemplarza z dwóch uda się jedynie nielicznym. Takie pojmowanie usług powiązanych z telewizorami to dziś standard, a naprawa tej elektroniki po kilku latach to opcja która praktycznie nie istnieje.

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here