Wybierz wycieczkę na wyspę Wielkanocną

Kiedy przychodzi czas zasłużonego urlopu szuka się miejsca, gdzie można go spędzić. Wtedy jednak jest już zwykle za późno na znalezienie odpowiedniej lokalizacji, chyba, że zdecydujemy się na opcję last minute. Urlop trzeba zwykle planować z dużym wyprzedzeniem, szczególnie dlatego, że niezależnie od branży pracodawcy lubią mieć kwestie urlopowe wcześniej uregulowane, aby absencja w pracy nie wypadała na czas, kiedy przed firmą stoi szczególnie dużo wyzwań. Kiedy już dostaniesz upragniony urlop, a podróże to Twoja pasja, wybierz ciekawy kierunek jakim jest Chile i Wyspa Wielkanocna.

Wakacyjna wycieczka na Wyspę Wielkanocną – czego można się spodziewać?

Na Wyspę Wielkanocną dostaniesz się samolotem z Chile. Nie należy się obawiać, gdyż znajduje się na niej dobra baza hotelowa, stąd biura podróży organizują tu kilkudniowy pobyt, w czasie którego można poznać kulturę i zwyczaje jej mieszkańców. Od czego najlepiej zacząć? Oczywiście koniecznie trzeba zobaczyć słynne posągi Moai, których pochodzenie jest owiane legendą o ingerencji kosmitów. Jednak według archeologów zostały jednak stworzone przez samych mieszkańców ze skały wulkanicznej w XVII i XVIII wieku. Posągi przedstawiają bogów lub zmarłych przodków i są rozsiane po całej wyspie.

Wakacyjna wycieczka na Wyspę Wielkanocną – co jeszcze warto zobaczyć?

Wyspa Wielkanocna to wyspa wulkaniczna, na której znajduje się wulkan Rano Kau, a na jego krawędzi można podziwiać wyspę, gdyż znajduje się tam punkt widokowy. Ponadto można zobaczyć jeszcze wioskę Orongo, znajdującą się nad jeziorem. Na wyspie warto również wziąć udział w polinezyjskim wieczorze i poznać tajniki polinezyjskiego tańca. Oczywiście nie brakuje tu również relaksu na plaży. Takie wakacje na drugiej półkuli mogą być niezapomnianym przeżyciem.

Wybierając sprawdzone biuro podróży nie trzeba się martwić o nic, gdyż wszystkie kwestie są dopięte na ostatni guzik. Opracowane są również warianty awaryjne. Biznes jakim, jest turystyka wymaga bowiem jak najlepszego dostrojenia się do potrzeb klientów. W końcu w tej branży panuje bardzo duża konkurencja. Warto więc sugerować się opiniami innych, a także sprecyzowaną i szeroką ofertą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here