Jak się zmotywować do pracy?

Motywacja to niezbędna rzecz w naszym życiu. Często jej nie doceniamy, a nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak bardzo jest nam potrzebna, zwłaszcza w naszej pracy. Bez niej często nie mamy ochoty wykonywać danych czynności i musimy się do nich zmuszać. Część osób potrafi tak działać i nie stanowi to dla nich żadnego problemu, w ogóle ich nie interesuje po co daną czynność wykonują tylko ją robią. Jednak są to nieliczne wyjątki. Większość z nas woli wykonywać rzeczy, które je interesują i najchętniej doprowadzają sprawy do końca, gdy mają odpowiednią motywację.

Jak się zmotywować do pracy?

Poczta elektroniczna oraz komunikatory internetowe

To doskonałe narzędzia, które ułatwiają komunikację z otoczeniem. Czasami trudno bez nich zdobyć informacje na temat tego, co się dzieje wokół nas. Jednak czasami pochłaniają zbyt wiele naszego czasu, który moglibyśmy poświęcić na pracę. Dlatego warto wyznaczyć sobie czas, w którym sprawdzamy pocztę i odpisujemy na wiadomości. Najlepiej zrobić to dwa razy w ciągu dnia, a nie co chwilę. Częste sprawdzanie poczty, a także rozmowy przez komunikatory może źle wpływać na naszą pracę.

 

Wyłącz telefon

Nie tylko poczta mailowa oraz komunikatory przeszkadzają nam w pracy. Telefon to kolejna rzecz, która może negatywnie wpływać na naszą motywację. Dlatego w czasie, gdy mamy wiele pilnych zadań do wykonania powinniśmy wyciszyć dźwięk lub nawet włączyć pocztę głosową. Podobnie jak pocztę powinniśmy go sprawdzać dwa razy w ciągu dnia. Oczywiście, inaczej wygląda sytuacja osób, które do wykonania większości obowiązków potrzebują telefonu.

 

Trzymaj się rutyny lub harmonogramu

Powinniśmy pracować według ustalonego harmonogramu, w którym znajdziemy czas na przerwę. Nieważne na co ją poświęcimy, ale warto mieć moment w ciągu dnia, który poświęcimy na odpoczynek od pracy.

 

Lista zadań

Bardzo pomocne jest też przygotowanie listy zadań, które musimy wykonać w ciągu dnia. Dzięki temu łatwiej będzie nam zorganizować czas w czasie pracy oraz zwiększymy naszą efektywność.

 

Wizualizacja celu

Powinniśmy też zdać sobie sprawę z tego, co jest dla nas najważniejsze. Pomoże nam w tym wyobrażenie sobie czynności, którą mamy wykonać oraz gotowego celu. Taka wizualizacja pomaga wielu osobom. Nie zdajemy sobie sprawy z tego, że podświadomość ma ogromny wpływ na nasze działanie oraz fakt, czy uda nam się osiągnąć sukces. Dlatego warto skorzystać z jej pomocy, aby wyobrazić sobie przyszłe sytuacja, w których udaje nam się zrealizować nasze cele. Im częściej będziemy to robić, tym nasze wyobrażenie stanie się realniejsze, a wtedy będziemy się bardziej starać, aby osiągnąć sukces.

 

Nagradzaj się za dobrze wykonaną pracę.

Po wykonanej pracy, czyli skończeniu projektu przed terminem lub wykonaniu wszystkich zadań z listy przed czasem, warto zafundować sobie jakaś nagrodę. Nie musi to być wielka rzecz, wystarczy kupić sobie drobny upominek lub wybrać się na weekend do spa. Dzięki takiej nagrodzie będziemy mieli dodatkową motywację, aby przyszłości realizować swoje cele.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here