Ludzie uwielbiają czytać książki, które ich skłaniają do refleksji, a następnie do postawienia sobie pewnych celów i wprowadzenia ważnych zmian w życiu. Dlatego właśnie różnego rodzaju poradniki psychologiczne oraz tytuły z dziedziny motywacji i rozwoju osobistego to zawsze bestsellery. Każdy chciałby być jak najlepszą wersją siebie, walczyć ze złymi nawykami, destrukcyjnym myśleniem, po to by mieć lepsze życie. Nie zawsze problemy, których doświadczamy są na tyle poważne, że wymagają wizyty u psychologa czy terapeuty. Czasami wystarczy po prostu odpocząć i zrelaksować się z mądra książką i kubkiem herbaty.

Motywacja i psychologia w książkach

Jest oczywiście sporo osób, które kpią sobie z mądrości zawartych w różnego rodzaju poradnikach z dziedziny psychologii. Oczywiście, nie o to chodzi, aby wszelkie życiowe decyzje opierać na słowach wyczytanych w książkach. Prawda jest jednak taka, że sporo z nich to mądre i pomagające wielu ludziom pozycje, które uczą jak być bardziej asertywnym, jak poznać swoje potrzeby, zmienić złe nawyki, wprowadzić drobne zmiany w sferach życia, w których brakuje sukcesu czy zwykłej satysfakcji.

Co nowego w świecie poradników?

Ostatnimi czasy sporo mówi się o minimalizmie i prostocie, która pozwala żyć pełniej i bardziej świadomie. Coraz więcej ciekawych tytułów dotyczy zatem sfery upraszczania swojej przestrzeni osobistej, szafy, lodówki. To książki, które w każdej księgarni wysyłkowej, takiej jak na przykład livro. pl są dosłownie bestsellerem. Pokazuje to, że minimalizm nie jest tylko chwilową modą przesyconych wszystkim ludzi. O czym jeszcze warto poczytać? Temat uważności również bliski jest osobom, dla których rozwój osobisty jest ważny. Ćwiczenia i praktyki z uważności pozwalają dostrzegać więcej dobra w codziennym życiu, być bardziej zadowolonym z tego, co nas spotyka cieszyć się z drobnostek, z których zbudowane jest tak naprawdę szczęśliwe życie. To zatem książki dla tych, którzy oczekują od życia więcej głębi, dla których ważny jest nie tylko rozwój zawodowy czy finansowy, ale też rozwój duchowy. Jednak nie można nie wspomnieć też o tym, że wiele z książek o motywacji dotyczy tego, co robić aby osiągnąć satysfakcję w życiu zawodowym. To też w końcu ważny temat.

Książki dla chcących żyć bardziej świadomie

Ogólnie można zatem podsumować, że tego typu książki to doskonała propozycja dla wszystkich, którzy chcą żyć bardziej świadomie na różnych płaszczyznach. Z pewnością zatem skorzystają z nich zarówno studenci kierunków takich jak psychologia i pedagogika, profesjonaliści wykonujący tego typu zawody, jak i osoby zajmujące się coachingiem i prowadzeniem warsztatów rozwojowych. To też doskonała lektura tak po prostu, skłaniająca do refleksji, do stawiania sobie ważnych pytań, na które czasami brak czasu lub chęci w pędzie codzienności. Warto od czasu do czasu poddać swoje życie czy działania trochę głębszej analizie i wyciągnąć z niej wnioski, a książki z działu motywacji z księgarni livro.pl z pewnością mogą w tym pomóc.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here