Jak bezpiecznie pożyczać

Każda pożyczka to poważna sprawa, jest to bowiem mniejsze lub większe zobowiązanie finansowe, którego niespłacenie na czas może mieć dla nas nieprzyjemne konsekwencje. Decydując się na pożyczkę, musimy zadbać nie tylko o to, aby była ona atrakcyjna i mało nas kosztowała, ale też, żeby była dla nas bezpieczna. Tylko jak to zrobić? Jak bezpiecznie pożyczać? Odpowiedź na to pytanie znaleźć można poniżej.

Korzystaj tylko z usług rzetelnych i sprawdzonych firm

Firm oferujących usługi pożyczkowe jest w Polsce dziesiątki, a może nawet i setki. Wśród nich jest wiele takich, które działają w pełni legalnie, transparentnie i zasługują na zaufanie, ale też takie, które spotykają się z pewną krytyką czy kontrowersjami. Co oczywiste, warto korzystać jedynie z usług firm należących do tej pierwszej grupy.

Jak znaleźć rzetelnych pożyczkodawców? Warto skorzystać z internetowych grup i for, a także zasięgnąć porady u znajomych i rodziny. Wiele lat działania i duże ilości pozytywnych opinii są dobrymi wskaźnikami, ale musimy też pamiętać, że nie wszystkie opinie będą prawdziwe – część z nich może być podrobiona. Dobrą opcją jest także sprawdzenie danych firmy (np. NIP-u) w publicznych, łatwo dostępnych internetowych rejestrach, aby sprawdzić, czy jest ona prawdziwa i czy działa legalnie.

Więcej informacji na temat zasad bezpiecznego pożyczania, a także ogółem pożyczek i kredytów, znajdziesz tutaj: http://www.online-finance.pl/. To lektura obowiązkowa dla każdego, kto planuje jakiekolwiek pożyczki, ale także dla tych, którzy póki co nie mają takich zamiarów – nigdy w końcu nie wiadomo, czy w pewnym momencie się to nie zmieni.

Uważnie zapoznaj się z ofertą pożyczki i treścią umowy

Umowy pożyczek i kredytów nie są może szczególnie interesujące, ale w większości przypadków nie mają też setek stron, więc ich przeczytanie nie powinno zająć nam kilku godzin, a najwyżej kilkanaście-kilkadziesiąt minut. Kilkadziesiąt minut poświęconych na czytanie to niska cena za uniknięcie podpisania potencjalnie bardzo niekorzystnego dla nas dokumentu, dlatego zdecydowanie warto to robić.

Artykuł powstał we współpracy z portalem http://www.online-finance.pl/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here