8 korzyści związanych z leasingiem pracowników

Leasing pracowników to coraz bardziej popularny sposób na pozyskanie wsparcia w działaniu firmy bez konieczności zatrudniania dodatkowych osób. Leasing pracowników jest możliwy dzięki współpracy z agencją pracy, która świadczy takie usługi. W dzisiejszym artykule przedstawimy 8 największych korzyści związanych z leasingiem pracowników.

Redukcja wydatków związanych z zatrudnieniem pracowników

Podstawową korzyścią związaną z leasingiem pracowników są oszczędności dotyczące rekrutacji i zatrudnienia dodatkowych osób. Podpisanie z pracownikiem umowy o pracę lub umowy zlecenia to dla pracodawcy duże obciążenie finansowe. Leasing pracowników pozwala na spore oszczędności w tym zakresie.

Elastyczność zatrudnienia pracowników

Leasing pracowniczy daje firmie wynajmującej dużą elastyczność zatrudnienia. Firma wynajmująca pracowników może korzystać z usług agencji, dostosowując zatrudnienie do swoich aktualnych potrzeb. Dzięki temu firma wynajmująca nie ma problemu z nadmiarem pracowników, których trzeba utrzymywać pomimo braku zadań, jakie mogliby wykonywać.

Możliwość zatrudnienia wykwalifikowanych pracowników

Firma korzystająca z leasingu pracowników może pozyskać wykwalifikowaną kadrę na ściśle określony okres. Doskonałym przykładem może być skorzystanie z pomocy informatyka lub programisty w chwili, kiedy pomoc takich osób jest w firmie niezbędna.

Brak zobowiązań pracodawcy

Korzystając z leasingu pracowników, firma nie musi martwić się o zobowiązania, jakie wynikają z przepisów prawa pracy. Tak naprawdę to agencja pracy jest formalnym pracodawcą. Z tego względu to właśnie agencja jest odpowiedzialna za przestrzeganie wszystkich norm regulowanych przez prawo pracy. Dla firmy wynajmującej pracowników to oczywista wygoda.

Łatwość rezygnacji z usług pracownika

Dużym atutem leasingu pracowników jest także możliwość rezygnacji z ich usług w dowolnym momencie. Te kwestie reguluje umowa pomiędzy firmą wynajmującą a agencją pracy. Najczęściej ma to miejsce w sytuacji, kiedy wynajmowany pracownik nie spełnia oczekiwań firmy wynajmującej.

Mniej formalności

Firma wynajmująca pracowników nie musi martwić się o kwestie kadrowo-płacowe związane z zatrudnianymi osobami. Ponadto nie interesują jej także kwestie związane z ochroną socjalną i wyliczeniem stażu pracy. Tymi tematami zajmuje się faktyczny pracodawca, czyli agencja pracy.

Łatwość pozyskania pracownika

Dużym atutem leasingu pracowników jest relatywna łatwość pozyskania osób do pracy. Firma wynajmująca pracowników unika żmudnego procesu rekrutacji. Ponadto wynajem pracownika jest dużo tańszą opcją aniżeli jego zatrudnienie na etacie.

Możliwość pozyskania pracownika z kwalifikacjami

Zaletą leasingu pracowników jest możliwość pozyskania kadry o wysokich kwalifikacjach. Okazuje się zatem, że wynajem pracowników nie dotyczy wyłącznie osób pracujących na najniższym szczeblu. Całym procesem rekrutacji zajmuje się w tym przypadku agencja pracy. Firma wynajmująca określa jedynie wymagania dotyczące konkretnego stanowiska.

Agencją pracy, która zajmuje się leasingiem pracowników, jest Workafford. Jeżeli interesuje Cię taka forma pozyskania ludzi do pracy, to koniecznie wejdź na stronę workafford.pl. Znajdziesz tam szczegółowe informacje na temat zalet takiego rozwiązania. Korzystając z pomocy agencji Workafford, będziesz mógł pozyskać do swojej firmy pracowników o wymaganych kwalifikacjach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here