Z jakimi dziedzinami prawa ma do czynienia przedsiębiorca?

Każdy przedsiębiorca, prowadzący działalność musi liczyć się z tym, że od samego początku zakładania firmy- począwszy od projektu do zamknięcia działalności, czekają go liczne konsultacje z prawnikami. Dzieje się tak dlatego, że w Polsce istnieje cała masa koniecznych do wypełnienia formularzy przy zakładaniu działalności. Niezależnie od tego, czy zakładamy spółkę czy rejestrujemy jednoosobową działalność gospodarczą, musimy liczyć się z toną dokumentów do wypełnienia i podpisania.

Prawo Spółek – specyficzna wiedza prawnicza

Przy założeniu spółki należy pamiętać o tym, że prowadzenie postępowania rejestrowego może okazać się sprawą skomplikowaną. Z pomocą przychodzi nam obsługa prawna firm. W ramach tej obsługi, możemy liczyć również na pomoc w konstruowaniu umów, które określają wewnętrzne zależności i regulują stosunki między członkami spółki. Tyczy się to współpracowników w spółkach akcyjnych oraz w spółkach z ograniczoną odpowiedzialnością. Korzystając z obsługi prawnej firm możemy liczyć również na pomoc w przygotowaniu uchwał organów spółek, obsługę zgromadzeń. Ponadto, zawsze warto skorzystać z oferty kancelarii, której jedną z kluczowych działalności jest obsługa prawna firm, kiedy mamy do czynienia ze zmianą statutów lub dochodzi do zmiany kapitału zakładowego. Jak widać, doradztwo prawne od początku działalności spółki aż po łączenie i podział spółki lub likwidację jest sprawą konieczną.

Zawiłości prawa handlowego? Jak się odnaleźć w gąszczu przepisów?

Wszędzie, gdzie mamy do czynienia z obrotem pieniędzmi, przedsiębiorcą,czynnościami handlowymi- mamy do czynienia również z prawem handlowym. Aby płynnie odczytywać nasze powinności i prawa, powinniśmy zaznajomić się między innymi z Kodeksem Prawa Cywilnego, rozmaitymi aktami szczegółowymi, zapoznać się z zasadami prawa firmowego, oraz zorientować w funkcjonowaniu Krajowego Rejestru Sądowego. W czym może nam pomóc prawnik w kontekście prawa handlowego? Chociażby w przygotowywaniu umów projektów inwestycyjnych. Projekty te powinny być zgodne z regulującymi je przepisami. W dodatku, jeśli chcemy przygotować lub negocjować kontrakty handlowe lub w przypadku, gdy interesuje nas kompleksowa obsługa prawna firm- warto udać się do kancelarii prawnej.

Konieczność zapoznania się z prawo handlowym oraz zawiłości prawa spółek skłaniają coraz większą grupę przedsiębiorców do skorzystania z fachowej obsługi prawnej. Jest to konieczne, jeśli zależy nam na zminimalizowaniu ryzyka ponoszenia konsekwencji prawnych w przyszłości.

Artykuł powstał w oparciu o materiały znalezione na aliantlaw.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here